Film Önerileri: Çıkış - Exit - Eksiteu (2019)

Orjinal Adı: Exit – Eksiteu – Çıkış

Çıkış IMDB Puanı: 7.0/10

Yapım Yılı: 2019

Filmin Süresi: 1 Saat 43 Dakika – 103 Dakika

Gösterim Tarihi: 31 Temmuz 2019

Hasılat: 69.501.772$

Yaş Sınırı: 7+

Yönetmen: Sang Geun Lee

Senarist: Sang Geun Lee

Müzikler: Mowg

Oyuncular: Jung-suk JoYoon-ah ImDu-shim KoIn-hwan ParkJi-yeong KimYoo-ram BaeHyo-eun HwangMin-sung JungKi-Young Kang

Film Konusu

Exit filmi, Güney Kore yapımı eğlenceli ama bir o kadar da aksiyon dolu bir filmdir. Zehirli bir gaz tüm Seul kentine yayılmasıyla birlikte yaşanan olayları konu edinmektedir. Yong Nam adındaki bir adam, uzun süredir iş bulamamıştır ve buna rağmen hayatını bir şekilde idame ettirmeyi başarır. Annesine çok düşkün olan Yong, onun 70. Yaşını kutlamayı çok ister.

Bunun için beş parasız ve işsiz olmasına rağmen bir kongre salonu tutar ve parti düzenler. Tesadüfen bu parti sırasında üniversite yıllarında birlikte olmuş ve aynı okuldan mezun olmuş arkadaşı Ui Joon ile karşılaşır. İşte tam da bu sırada o korkunç olayın haberini alırlar. Zehirli bir gaz tüm kentte yayılmaya başlamıştır. Yong Nam ve Ui Joon bu gazla kaplı şehirden çıkmanın bir yolunu aramaya başlarlar.

Bu aksiyon dolu eğlenceli filmin yönetmen koltuğunda Lee Sang Geun oturmaktadır. Aynı zamanda senaristliğini de yapmaktadır. Filmin baş rolünde ise Jo Jung Suk ve Yoona bulunuyor. Ko Du Shim ise onlara eşlik diğer diğer önemli oyundu olarak belirlenmiş.

Editörün Düşüncesi

Gerçekten Kore sineması dediğimizde aklıma öncelikle senaryo geliyor. Bu filmi de onu düşünerek açtım ve gerçekten yine farklı senaryosuyla beni çok şaşırttı. Film baştan sona son derece sürükleyici bir film. Üst düzey bir beklentiniz olmaması gerektiğini düşünüyorum. Ancak, izlerken fazlasıyla keyif alacağınız bir yapım olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim.

Benim Bu Filme Puanım: 8/10

İyi Seyirler


Paylaşmaya Ne Dersin?

Ne Düşünüyorsun?

Peh! Peh!
8
Peh!
Tırt Tırt
2
Tırt
Ha ha ha! Ha ha ha!
20
Ha ha ha!
İzlenir! İzlenir!
18
İzlenir!
Puf! Puf!
16
Puf!
LOL LOL
14
LOL
Ben Aşık Oldum! Ben Aşık Oldum!
12
Ben Aşık Oldum!
Yohamuğa! Yohamuğa!
8
Yohamuğa!
You Will Never Walk Alone! You Will Never Walk Alone!
2
You Will Never Walk Alone!
BigBoss

Film ve dizi hayranı biri bu işi ancak hobi olarak yapabilirdi, bende naçizane bunu yapıyorum. Sizin için izlemediğim veya beğenmediğim filmi yada diziyi önermemeye özen gösteriyorum. Yardımcı olacağım bir şey olursa iletişime geçmekten lütfen çekinmeyin...

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir