Koronavirüs pandemisi yüzünden Dünya adeta sıfırlanmış durumda. İnsanlar evlerinden çıkamıyor, hasta olanların iyileşeceklerine pek ihtimal verilmiyor.

Çin’de başlayarak bütün Dünya’yı etkisine alan virüs salgınında ilk önlemlerden biri de sosyal mesafeyi koruyabilmek adına sinema salonlarını kapatmak olmuştu. Hatta bu yüzden çok fazla yapım vizyon tarihlerini baya bir süreliğine erteledi. Film projeleri durduruldu. Bazıları ileri tarihlere ertelendi, bazıları tamamen iptal edildi. Çok sevilen oyuncular virüse yakalanıp hastanelere kaldırıldı.

Koronavirüs sebebiyle vizyon tarihlerini erteleyen bazı filmler

Durum böyleyken, sinema sektörünün büyük yara alacağı zaten ön görülüyordu. Çinde mart ayının sonlarına doğru virüsün kontrol altına alındığı açıklandı ve sinema salonları geçtiğimiz günlerde yeniden açıldı. Ancak şuanda Avrupa ve Amerika’da çok ciddi süre gelen salgın yüzünden, sinema salonlarının temmuz ayına kadar açılmayacağı ön görülüyor.

Çin’de salonlar açıldı açılmasına ancak, Çin’in en büyük yapım şirketlerinden biri olan Alibaba Pictures acı tabloyu adeta gözler önüne serdi. 3 aylık sürede, çekimlere ara veren ve filmlerini yayınlayamayan firma bu durumdan ötürü yaklaşık 170 milyon dolara yakın bir zarara uğradıklarını açıkladı.

Bu miktar sadece bir yapım şirketinin zararı, diğerlerine bakacak olursak tüm Dünya’da çok ciddi bir sıkıntı yaşanacağa benziyor. Ekonomiler ne kadar dayanabilir, tahmin etmesi güç bir durum. Çünkü, yapım şirketlerinin geleceği de tamamen buna bağlı olacak. Alibaba Pictures gibi tüm firmalar zararlarını açıklayınca daha net fikir sahibi olacağımızı düşünüyorum. Diziler çekilemiyor, filmler vizyondan alınıyor derken sanırım eğlencenin en keyifli hali olan sinema sektörünün düzene girmesi 2022 yılına kadar sürecek gibi duruyor…

Koronavirüsle İlgili Tüm Gelişmeleri En Güvenilir Kaynaktan Takip Etmenizi Öneririm…


Paylaşmaya Ne Dersin?

Ne Düşünüyorsun?

Peh! Peh!
16
Peh!
Tırt Tırt
10
Tırt
Ha ha ha! Ha ha ha!
8
Ha ha ha!
İzlenir! İzlenir!
6
İzlenir!
Puf! Puf!
4
Puf!
LOL LOL
2
LOL
Ben Aşık Oldum! Ben Aşık Oldum!
20
Ben Aşık Oldum!
Yohamuğa! Yohamuğa!
16
Yohamuğa!
You Will Never Walk Alone! You Will Never Walk Alone!
10
You Will Never Walk Alone!
BigBoss

Film ve dizi hayranı biri bu işi ancak hobi olarak yapabilirdi, bende naçizane bunu yapıyorum. Sizin için izlemediğim veya beğenmediğim filmi yada diziyi önermemeye özen gösteriyorum. Yardımcı olacağım bir şey olursa iletişime geçmekten lütfen çekinmeyin...

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir