img
Home / Animasyon / Coco (2017)

Coco (2017)

/
184 Views

Film Önerileri - Coco

Orjinal Adı: Coco

Coco IMDB Puanı: 8.4/10

Yapım Yılı: 2017

Filmin Süresi: 1 Saat 45 Dakika

Gösterim Tarihi: 19 Ocak 2018

Bütçe: 175.000.000$

Hasılat: 807.082.196$

Yaş Sınırı: 7+

Yönetmen: Lee UnkrichAdrian Molina

Senarist: Lee Unkrich – Jason KatzMatthew Aldrich – Adrian Molina

Müzikler: Michael Giacchino

Seslendirenler: Anthony GonzalezGael Garcia BernalBenjamin BrattAlanna UbachRenee VictorJaime CamilAlfonso ArauHerbert Siguenza

Filmin Konusu

Coco filmi çocuk türünde olup, Miguel’in ölüler diyarında yaşadığı maceraları anlatıyor. Henüz 12 yaşında olan Miguel için bir kahraman olan Meksikalı Ernesto de la Cruz efsane bir gitaristtir. Ancak o hayranı olduğu adam ne yazık ki bir ölüdür ve dolayısıyla birlikte tanışma imkanı bulunmamaktadır.

Miguel ona o kadar hayrandır ki her gün onlarca kez onun şarkılarını dinler. Bir gün ünlü gitaristin çaldığı gitarı bulur. Eline aldığı gitarı denemek için çalar ve tam o anda kendisini ölüler diyarında bulur. Ne olduğunu anlamaya çalışan Miguel, ne yapacağını bilemez halde şaşkın bir şekilde olanları anlamaya çalışır. Oradan kurtulmanın yollarını aramaya başlar.

Bu sırada düzenbaz biri olan Hector ile karşılaşır ve onunla bir yolculuğa çıkar. Coco filmin seslendirme kadrosunda Latin oyunculardan ağırlıklı bir ekip bulunmaktadır.

Anthony Gonzalez, Benjamin Bratt, Gael García Bernal, Renee Victor, Alanna Ubach, Jaime Camil, Alfonso Arau, Herbert Siguenza gibi birbirinden ünlü isimler sesleriyle filme anlam katmaktadırlar. Ödüllü bir film olan Coco’nun yönetmeni ise Lee Unkrich’dir.

Editörün Düşüncesi

Disney Pixar’dan muhteşem bir animasyon. Ben Buz Devri’ne kadar açıkçası animasyon filmlere hep ön yargıyla yaklaşırdım. Ancak daha Buz Devri Serisi çok başarılı olunca, hemen animasyonları izlemeye koyulmuştum.

Tabi Coco’yla 2017’de buluştuk. Bana göre yapılmış en iyi animasyon filmi olabilir. Tabi, bir sürü farklı değişken bu durumu tersine de çevirebilir. Mutlaka izlemenizi öneririm, hem eğlenceli vakit geçireceksiniz, hemde zamanın nasıl geçtiğini anlamayacaksınız.

Benim Bu Filme Puanım: 9.5/10

Keyifli Seyirler

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :