img
Home / Animasyon / Çocuklar İçin Animasyon Film Önerileri

Çocuklar İçin Animasyon Film Önerileri

Çocuklar için animasyon film önerileri listemizde seri filmlerden ziyade tek yapım olan filmleri önerdik. Seri animasyon filmler için ekstra bir liste oluşturacağız. Ama yine de önermek istediğimiz bazı seri animasyon filmler;

  • Kung fu Panda serisi
  • Buz Devri serisi
  • Arabalar serisi
  • Madagaskar serisi
  • Oyuncak Hikayesi serisi
  • Ejderhanı Nasıl Eğitirsin? serisi
  • İnanılmaz Aile serisi
  • Minyonlar serisi
  • Rio serisi
  • Shrek serisi

gibi birbirinden başarılı animasyon filmleri çocuklarınıza izletebilirsiniz. İstediğiniz başka listeler varsa lütfen yorum bölümünden bize bilgi verin.

Çocuklar için animasyon film önerileri

Coco (2017) – IMDB(8.4)

Pixar stüdyolarından çıkan harika bir animasyon film. Miguel, henüz 12 yaşında hayalperest bir çocuktur. En büyük hayali de ünlü bir müzisyenle tanışmaktır. Ancak hayalindeki müzisyenle tanışmak için artık çok geçtir, çünkü müzisyen hayatını kaybetmiştir. Miguel, tam hayal kırıklığını yaşarken birden bire hiç beklemediği olaylar gelişmeye başlar.

Yukarı Bak – UP! (2009) – IMDB(8.2)

Birbirine zıt iki karakterin dostluklarının anlatıldığı filmde dostluk üstüne çok büyük dersler verilir. Ellie, hayal kuran yerinde duramayan bir çocukken, Carl tam aksine yaşına göre daha olgun ve tek amacı Ellie’nin hayalini gerçekleştirmek olan bir çocuktur.

Klaus: Sihirli Plan (2019) – IMDB(8.2) 

Genç bir postacı olan Jesper, mutsuzluğuyla bilinen bir bölgede işini yapmaya başlar. Bu bölgede Klaus ile tanışır. Klaus oyuncakçıdır ve elinde bir sürü satılmamış oyuncak vardır. Jesper, Klaus’u bu oyuncakları dağıtmaya ikna eder ve bu mutsuz bölge yavaş yavaş güzelleşmeye başlar.

Ratatuy – Ratatouille (2007) – IMDB(8.0)

Remy, en büyük hayali aşçı olmak olan tatlı şişman bir faredir. Bu hayalini gerçekleştirmek için yoğun bir çaba harcayan Remy, bir süür sorunla karşılaşacaktır ama asla pes etmeyecektir.

Sevimli Canavarlar – Monster, INC. (2001) – IMDB(8.1)

Pixar stüdyolarının bize kazandırdığı müthiş yaratıcı bir animasyon filmi. Canavarların hüküm sürdüğü bir Dünya’da insanlar her şeyin farkına varırsa ne olur?

6 Süper Kahraman – Big Hero 6 (2014) – IMDB(7.8)

Yok olmanın eşiğine gelmiş bir şehri, korumak ve kurtarmak için çabalayan kahramanların hikayesini anlatıyor…

Moana (2016) – IMDB(7.6)

Moana ücra bir adada bulunan kabilenin en büyüğünün güzel ve cesur kızıdır. Tanrıları kızdıran Moana, kabilesinin lanetlenmesi ile iyice zor durumda kalmaya başlar. Kalbi de yüzü kadar güzel olan Moana bir şekilde kabilesini bu lanetten kurtarmak için elinden geleni yapacaktır.

Lego Filmi – The Lego Movie (2014) – IMDB(7.7)

Çocuklarımızın vazgeçilmezi ve müthiş icat legoların filminde legoların yaşadığı Dünya büyük bir tehdit altındadır. Bu tehdidi önlemek için birleşen legoların mücadelesine tanık olacaksınız.

Rango (2011) – IMDB(7.2)

Johnny Depp, seslendirse bile yeterlidir diyerek izlediğim ve gerçekten çok beğendiğim bir animasyon filmiydi. Mutlaka izlenilmesi gereken çocuklar için animasyon film önerileri listemizde Rango’da izlenmesi gereken filmler arasındadır.

Cesur (2012) – IMDB(7.1)

Cesur kızların Cesur Merida’sı. Krallığının okçuluk konusunda en yetenekli kızı olan Merida, yıllardır süre gelen düzene karşı çıkar ve etrafını çok büyük mücadeleler vereceği kötü adamlar sarar. Ancak, Merida cesur ve akıllı bir kızdır. Her kötülükle sonuna kadar mücadele edebilecek güce sahiptir.

Scoob! (2020) – IMDB(5.7)

Pandemi dönemine denk gelen ve zor şartlar altında yayınlanan Scoob! bence hak ettiğini IMDB puanlamalarında bulamadı. Çünkü, Scooby Doo hayranı biri olarak şunu söyleyebilirim ki, buda diğer filmleri gibi gayet eğlenceli ve keyifli olmuş.

VOL·i – WALL·E (2008) – IMDB(8.4)

Tekrar tekrar izlediğim nadir animasyonlardan biri olan Vol.i, aslında bir karakterin adı. Günümüzden çok uzak bir gelecekte, Dünya’yı kirlettiğimiz için artık yaşanmaz bir hal almıştır. Geriye sadece Vol.i isminde bir robot kalmıştır. Onunda görevi, Dünya’yı temizlemektir. Ancak, Vol.i burada bulduğu çöplerle kendine bambaşka bir düzen ve hayat kuracaktır.

Çok fazla şey anlatan, mutlaka izlenmesi gereken bir animasyon filmi.

Zootropolis: Hayvanlar Şehri – Zootopia (2016) – IMDB(8.0)

Hayvanların en az bizim kadar medeni ve özgür olup, yaşadıkları bir şehir düşünsenize. Zootopia şehri işte tam olarak bunun yaşandığı bir şehir.

Çocuklar için animasyon film önerileri listemizde izlemenizi şiddetle tavsiye ettiğimiz film önerileri yukarıdadır. Ekstra istediğiniz film öneri listeleri veya aklınıza takılan soruları aşağıdaki yorum bölümünden bize iletebilirsiniz.

Keyifli seyirler…

1 Comments

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :