Hit enter after type your search item
img
Home / Film Önerileri / Contratiempo (2016)

Contratiempo (2016)

Karantina Günleri Film Önerileri

Orjinal Adı: Contratiempo

Contratiempo IMDB Puanı: 8.1/10

Yapım Yılı: 2016

Filmin Süresi: 1 Saat 46 Dakika – 106 Dakika

Gösterim Tarihi: 6 Ocak 2017

Bütçe: 4.000.000€

Hasılat: 31.191.910€

Yaş Sınırı: 15+

Yönetmen: Oriol Paulo

Senarist: Oriol Paulo

Müzikler: Zahara

Oyuncular: Mario CasasAna WagenerJose CoronadoBarbara LennieFrancesc OrellaPaco TousDavid Selvas

Filmin Konusu

Adrian Dora(Mario Casas), ünlü bir girişimci iş adamıdır. Hatta olayların yaşandığı dönemde yılın iş adamı ödülünü de kendisi alacaktır. Kız arkadaşı Laura(Barbara Lennie) ile bir dağ otelindelerken Laura hayatını kaybeder. Polisin baskını sonucu Adrian, hemen yanında ölü bulunan sevgilisi yüzünden göz altına alınır.

Adrian Dora, hemen avukatlarıyla iletişim kurarak, olayın kendisiyle ilgili olmadığına insanları inandırmaya çalışacaktır. Yalanların ve gerçeklerin dans ettiği Contratiempo filmi mutlaka izlenilmesi gereken filmler listesinde en başlarda yer almaktadır.

Editörün Düşüncesi

İspanyol sinemasını bu filmle tanıma fırsatım oldu. Ve gerçekten son dönemlerde izlediğim en iyi filmler sıralamamda ilk üçte olduğunu söyleyebilirim. Filmle ilgili teknik düşüncelerimi belirtmeye başlıyım;

Yönetmen ve senarist(Oriol Paulo), bu ikisini birlikte ele alıyorum. Bu kadar iyi bir senaryo olamaz, pes dedirtecek bir sürü kurgu. Aklınız başınızdan gidecek, uykunuz kaçacak. Bu kadar çok kelimem size abartılı geliyor olabilir ama emin olabilirsiniz, Contratiempo izleyeceğiniz sürpriz filmler arasında ilk sıralara hemen kurulacak.

Müzikler, filmin akıcılığı içerisinde ve gerilim anlarını daha doğru bağlayabilmek adına ustalıkla yapılmış.

Oyuncular, gerçekten sadece senaryo ve yönetmende bu filmi ayakta tutardı ama birazdan vereceğim puanın bu kadar yüksek olmasının sebebi oyuncularında bu şölene katılmış olmalarıdır.

Tüm bunların yanında, ispanyol sinemalarının genelde gizem filmleri üzerine çok başarılı sonuçlar çıkarttığını zaten duyuyordum, bu filmle ilk olarak o şekilde tanışma fırsatı buldum. İyikide bulmuşumki bu filmin ardından baya bi ispanyol filmi izlediğimi söyleyebilirim.

Benim Bu Filme Puanım: 10/10

Keyifli Seyirler Dilerim…

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :