img
Home / Film Önerileri / Cruella (2021)

Cruella (2021)

/
103 Views

Film Önerileri: Cruella 2021 İzle

Orjinal Adı: Cruella

Cruella IMDB Puanı: 7.4/10

Yapım Yılı: 2021

Filmin Süresi: 2 Saat 14 Dakika – 134 Dakika

Gösterim Tarihi: 2 Temmuz 2021

Bütçe: 45.000.000$

Hasılat: 216.866.665$ (12 Temmuz tarihine kadar yapmış olduğu gişe hasılatıdır.)

Yaş Sınırı: 13+

Yönetmen: Craig Gillespie

Senarist: Dana FoxTony McNamaraAline Brosh McKennaKelly MarcelSteve ZissisDodie Smith

Müzikler: Nicholas Britell

Oyuncular: Emma StoneEmma ThompsonJoel FryPaul Walter HauserJohn McCreaEmily BeechamMark StrongKayvan NovakKirby Howell-BaptisteJamie DemetriouNiamh LynchAndrew Leung

Cruella Fragmanı

Filmin Konusu

Yetenekli ve yaratıcı olduğu kadar, dolandırıcılık yönü de epey fazla olan Estella, modayla ilgilenmektedir. Ancak haylazlığı ve yerinde duramayışı dikkat çeken Estella, iki kişiyle tanışarak onlara hayatında roller biçer. Bu aşamadan sonra Estella’nın, Cruella’ya dönüşümü hızlanır ve kötü tarafları ağır basar.

Editörün Düşüncesi

Suç komedisi severler için bence başarıyla kurgulanmış bir film. Sinema salonlarının açılmasıyla perdeye ilk yansıtılan filmlerden biri olmasından dolayı olabilir bilmiyorum ama, ben bu filmi çok beğendim.

Senaryoya bakacak olursak tıpkı Marvel evreninde olduğu gibi Disney evreninde de birbirinden esrarengiz kahramanlar olduğunu biliyorsunuzdur. 101 Dalmaçyalı en çok aklımıza kazınan karakterlerden biri olmuştur sanırım. Cruella, aslında daha önceleri, defalarca bize tanıtılmış, çizgi animasyon filmlerinde konu edinilmişti. Ancak, bu sefer sadece ona odaklanan bir yapıda karşımıza çıkması beni ayrıca heveslendirdi. Senaryo akıcı ve kurgu konusunda çok başarılı diyebilirim.

Bunda uzun pandemi koşullarındaki bekleyişte sebep olmuş olabilir ama gelişmiş sinema sektöründe her geçen gün birbirinden başarılı yapımların türemesi Disney’i iyiyi yapmaya iten bir güç olmuş olabilir.

Oyunculara değinecek olursam, Emma Stone sanırım son dönem popüler oyuncular arasında bu rolü hakkıyla yansıtabilecek biriydi. İlk izlenimlerime göre de bunu fazlasıyla başarmış olduğunu düşünüyorum. Tabi senaryo ve prodüksiyonun gücünün de bu durumda çok katkısı olmuş olabilir ama yine de son derece başarılı bir iş çıkartılmış olduğunu düşünüyorum.

Bunlar dışında yönetmeninde başarılı olduğunu varsayarsak ufak tefek teknik aksaklıklar ve bana göre gereksiz bazı sahnelerin dışında film kesinlikle izlenilmesi gereken bir yapım olmuş.

Benim Bu Filme Puanım: 9/10

İyi Seyirler

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :