Hit enter after type your search item
img
Home / Aksiyon / Dağ 2 (2016)

Dağ 2 (2016)

Dağ 2

Orjinal Adı: Dağ 2

Dağ 2 IMDB Puanı: 2016

Yapım Yılı: 2016

Filmin Süresi: 2 Saat 15 Dakika – 135 Dakika

Gösterim Tarihi: 4 Kasım 2016

Bütçe: 570.000$

Hasılat: 11.378.898$

Yaş Sınırı: 13+

Yönetmen: Alper Çağlar

Senarist: Alper Çağlar

Müzikler: Duman

Oyuncular: Çağlar ErtuğrulUfuk BayraktarMurat SerezliAhu TürkpençeAtılgan Gümüş

Filmin Konusu

Bekir (Ufuk Bayraktar) ve Oğuz (Çağlar Ertuğrul)’un birlikte katıldıkları çok zorlu terör olayının üzerinden 6 yıl geçmiştir.

Bekir ve Oğuz gizli bir görev için 8.Muharebe Arama Kurtarma Timi’ne katılacaklardır. Görev Kuzey Irak’ta teröristler tarafından kaçırılmış olan  Ceyda Balaban (Ahu Türkpençe) adındaki gazeteci kızı kurtarıp ülkeye sağ getirmektir.

Mak 8 Timi  için işler düşünüldüğü gibi gitmeyecek ve tek bir düşmandan daha fazlasıyla karşı karşıya kalacaklardır. 7 kişiden oluşan Mak 8 son derece tehlikeli bir operasyon ile baş etmek zorundadır.

Editörün Düşüncesi

Dağ 2 filminin yönetmen koltuğunda tekrardan Alper Çağlar oturuyor ve başrol oyunculuklarını ilk filmde olduğu gibi yine Ufuk Bayraktar ve Çağlar Ertuğrul üstleniyor.

Sık sık karşılaştığımız ilk film daha iyiydi, ikinci film birincisinin biraz altında kalmış olayı bu film için kesinlikle geçerli değildir. İlk filmin üzerine fazlasıyla koyularak çok daha iyisini izleyiciye sunmayı başarmış. Alper Çağlar’ı böylesine güzel  ve böylesine anlamlı iki filmi bizlerle buluşturduğu için teşekkür ediyoruz.

Dağ serisinin ikinci filmi olan Dağ 2 bütün duyguları içinde barındırabilen son derece başarılı bir film. Filmde yeri gelecek güleceksiniz yeri gelecek gerileceksiniz yeri gelecek göz yaşlarınızı tutamayacaksınız.

Film daha en başından sizleri alacak ve son dakikasına kadar heyecanla izlettirecektir. Bizlerin içerisindeki vatan sevgisi de filmle birlikte birleşince akıllardan hiç bir zaman çıkmayacak bir film olmuş.

Dağ serisi gerçekten çok güzel işlenmiş. Türk askerinin merhametini çok güzel bir dille tüm dünyaya anlatabilen bir seri olmuş. İzlemeye doyamayacağımız ve tekrar tekrar izleyeceğimiz bu seriyi izlemenizi şiddetle tavsiye ediyorum.

Defalarca izlememe rağmen iğne deliği kadar bir kusur bulamadığım bu film herkesin arşivinde olmalıdır.

Emeği geçen herkesin emeğine sağlık.

Benim Bu Filme Puanım: 10/10

Keyifli Seyirler Dilerim…

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :