img
Home / Dram / Dağ (2012)

Dağ (2012)

/
98 Views

Dağ

Orjinal Adı: Dağ

Dağ IMDB Puanı: 7.9/10

Yapım Yılı: 2012

Filmin Süresi: 1 Saat 30 Dakika

Gösterim Tarihi: 16 Kasım 2012

Yaş Sınırı: 13+

Yönetmen: Alper Çağlar

Senarist: Alper Çağlar

Oyuncular: Çağlar ErtuğrulUfuk BayraktarFırat DoğruloğluMustafa AkustaCengiz CoşkunGözde Mutluer

Filmin Konusu

Bekir (Ufuk Bayraktar) sorunlu bir askerdir ve yaptıklarından dolayı askerliği uzatılmıştır. Oğuz (Çağlar Ertuğrul) askere kısa dönem gelmiş ve Bekir ile birbirlerine zıt gitmektedirler.

Biri kısa diğeri uzun dönem olan iki asker bir dağın zirvesinde teröristlerle zorlu bir mücadelenin içine girecek ve hayatta kalmaları için birbirlerine yardımcı olup birbirlerine güvenmek zorunda kalacaklardır.

Editörün Düşüncesi

Alper Çağların yazıp yönettiği Dağ filminin başrol oyunculuklarını hepimizin Ezel dizisinden Ramiz Dayının gençliği olarak tanıdığımız Ufuk Bayraktar ve Çağlar Ertuğrul üstlenmektedir.

Bekir askerliğini uzun uzun yaparken, kısa dönem gelenlere gıcık kapar ve onlarla iyi geçinmek istemez. Kısa dönemlerden emir almayan Bekir kafasının dikine gittiği için sürekli askerliği uzar. Bu kez yanına Oğuz gelecek ve başta kavga etseler de sonrasında birbirlerine güvenmek birbirlerini koruyup kollamak zorunda kalacaklar.

Ufuk Bayraktar ve Çağlar Ertuğrul’un filmdeki oyunculukları gerçekten takdire şayan. Üstlendikleri rolleri benimseyerek ve gerçekten bir Türk Askeri gibi canlandırmışlar. Hepimizin içindeki vatan sevgisi bu filmle tekrardan ön plana çıkmış ve hepimizi derinden duygulandırmıştır.

Dağ filmi benim çok başarılı bulduğum ve defalarca sıkılmadan hatta gururla izlediğim filmlerden biridir. Her şeyi ile çok beğendiğim bir filmdir. Filmde atlanılmış ufak tefek hatalar olabilir fakat bunlar bana göre önemsiz gerçekten ufak tefek hatalar ki bir çok kişide bunların farkına bile varmamıştır.

Çok güzel işlenmiş bir senaryo, çok başarılı bulduğum iki oyuncu ve harika bir sonuç. Bu tarzda filmlerin ülkemizde izlenmesi izletilmesi gerektiğini düşünüyorum. Filmde duygularınıza hakim olamayacak ve gerim gerim gerileceksiniz. Bu film şiddetle izlemenizi tavsiye ettiğim filmler kategorisindedir.

Emeği geçen herkesin emeğine sağlık.

Benim Bu Filme Puanım: 9.5/10

Keyifli Seyirler Dilerim…

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :