Hit enter after type your search item
img
Home / Aksiyon / Dance To Death – Tantsy Nasmert (2017)

Dance To Death – Tantsy Nasmert (2017)

Film Önerileri - Dance to Death (2017)

Orjinal Adı: Tantsy Nasmert – Dance to Death

Dance To Death IMDB Puanı: 2.7/10

Yapım Yılı: 2017

Filmin Süresi: 1 Saat 30 Dakika – 90 Dakika

Gösterim Tarihi: 6 Nisan 2017

Bütçe: 2.000.000$

Hasılat: 182.957$

Yaş Sınırı: 13+

Yönetmen: Andrey Volgin

Senarist: Andrey Zolotarev

Müzikler: Aleksandr Kryukov

Oyuncular: Deni AlasaniyaAgniya DitkovskiteNikita DyuvbanovLukerya IlyashenkoKarina IvanovaOla KeyruAnvar Khalilulaev

Filmin Konusu

Dance to Death filmi, dünyanın artık geri dönülemez bir sonun başlangıcına girdiğine inanan bir grup insanın maceralarını konu ediniyor. Filmin sahneleri ise inanılmaz bir atmosferde çekildiği için oldukça merak uyandırıyor. Bu grubun buna inanması için haklı bir sebebi vardı. Dünya, nükleer bir savaş geçirmişti ve bunun sonrasında gezegende bulunan enerji kaynakları tükenme noktasına gelmişti. İnsanlar araştırmalarını yaparken aslında enerji kaynağının kendilerinden temin edilebileceğini keşfederler.

İnsan vücudu bu anlamda enerji kaynağı olabilecek tek alternatifti. Ancak bu enerji kaynağı olmanın bedeli oldukça yüksekti. Bu yüzden şehirdeki gençler dans turnuvalarına katılırlar ve bu yarışma sonunda elenenlerin vücudu enerjiye dönüştürülürdü. Filmin kahramanları olan Anya ve Kostya ise yine bir gün böyle bir turnuvada karşılaşmış ve tanışmışlardı.

Dünya’nın bu durumda olmasına rağmen birbirlerine aşık olmuşlardı. İki gencin vücutlarını enerjiye feda etmemek için verdikleri amansız mücadeleyi izlerken yüreğini dayanmayacak. Filmin yönetmen koltuğunda Andrey Volgin otururken, baş rollerini Deni Alasaniya ve Agniya Ditkovskite paylaşıyor. Nikita Dyuvbanov, Lukerya Ilyashenko ve Karina Ivanova ise filmde ki diğer önemli karakterleri canlandıran isimler olarak göze çarpıyor.

Editörün Düşüncesi

Öncelikle filmin Rus bir deneme filmi olduğunun altını çizmek istiyorum. Yorumlardan ve IMDB puanına baktıktan sonra bu film ne kadar kötü olabilir ki diye izlemek istedim. Sonra çeşitli araştırmalar yaptım.

Yukarıda bir iki cümleyle belirttiğim durumun en yalın cevabı: bu konu Hollywood mutfağında pişirilseydi, şuan hasılat olarak milyarlardan bahsediyor olabilirdik. Biraz abartarak söyledim ama filmi izlediğimde garip bir şekilde kendimi filme kaptırdım. Bir kere konu güzel fakat, amatörlükten olsa gerek yanlış şekilde ele alınmış. Yönetmene bazı sahnelerde ciddi hak vermek gerek çok beğendim.

Ancak genel anlamda çok da başarılı bir film olduğunu söyleyemem. Ancak bir deneme olması bile, hem fikir sahibi olmanız açısından hemde sizin yorumlarınızı da merak ettiğimden dolayı önermek istedim.

IMDB puanı çok düşük, bunun en büyük sebebi çok az oy kullanılmış olması ve filmin Rus yapımı olmasından başka bir durum değil diye düşünüyorum. En kötü ihtimalle 5/10 gibi bir oy alabilirdi. Bende puanımı sadece sinema sektörlerini geliştirmek için bu cesaret dolu adımı atan Rus sinemasına verdim.

Benim Bu Filme Puanım: 7/10

İyi Seyirler

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :