img
Home / Aksiyon / Deadpool 2 (2018)

Deadpool 2 (2018)

/
165 Views

Deadpool 2 (2018)

Orjinal Adı: Deadpool 2

Deadpool 2 IMDB Puanı: 7.7/10

Yapım Yılı: 2018

Filmin Süresi: 1 Saat 59 Dakika – 119 Dakika

Gösterim Tarihi: 1 Mayıs 2018

Bütçe: 110.000.000$

Hasılat: 785.046.920$

Yaş Sınırı: 15+

Yönetmen: David Leitch

Senarist: Rheet ReesePaul Wernick – Ryan Reynolds

Müzikler: Jack Benny

Oyuncular: Ryan ReynoldsJosh BrolinMorena BaccarinJulian DennissonZazie BeetzT.J. Miller Leslie UggamsKaran SoniBrianna Hildebrand

Filmin Konusu

İlk filmi olan Deadpool‘da yaşadıklarının ardından 2. filmde Wade Wilson (Ryan Reynolds), kendisinin tam zıt karakteri olan Cable (Josh Brolin) ile karşı cephelerde yer alacaklardır. Cable gelecekten gelmiştir ve gelecek için tehdit yaratabilecek olan bir çocuğun peşindedir.

Cable çok güçlü ve durdurulması zor bir karakterdir. Wade Wilson, Cable’ı durdurmak için süper güçleri olan bir ekip kurmaya karar verir. Her biri ayrı ayrı süper güçlere sahip olan bu ekibin ismini X-Force koyarlar. Bakalım bizleri bu filmde nasıl maceralar bekliyor?

Editörün Düşüncesi

İlk filmden 2. filmin sinyallerini vermişlerdi. Yine harika bir dublaj yine harika bir işçilik. Eğlence, aksiyon, macera hepsi bir arada. Hem gülelim hem eğlenelim biraz da aksiyon yaşayalım diyenler. Bu film tam sizin için. Espri anlayışı çok yüksek ve maskenin mimikleri o kadar doğru kullanılmış ki defalarca izleyip sıkılmayacağınız bir eser. Özellikle bir kaç arkadaşın toplanıp film gecesi yapacakları bir gün için yapılmış sanki.

Bana kalırsa kesinlikle Türkçe Dublaj ile izleyin. İlk filmde de gördüğümüz gibi yerelleştirilmiş bir dublaj kullanılmış. Sanki filmde Deadpool‘u Wade Wilson değilde bir arkadaşımız canlandırıyor gibi. Tam bir sokak ağzı ile yapılmış dublaj.

İlk filmden farklı olarak ayrı ayrı süper güçlere sahip olan X-Force adında bir ekip kuran Wade Wilson yani namı değer Deadpool, Cable’a karşı savaş vermektedir. Macera dolu bu filmde gerek küfürler olsun gerek espriler olsun yerinde yapılmış ve seyirciyi kazanmıştır.

Filmin içinde tutmayan espriler yok mu tabi ki var. Kişiye göre farklılık gösteren espriler var. Ama çoğu espri büyük çoğunluğu güldürmeyi başarmıştır. Özellikle genç kısma şiddetle tavsiye ediyorum. Zaman kaybı diyeceğimiz bir film kesinlikle değildir.

Benim Bu Filme Puanım: 9.0/10

Keyifli Seyirler Dilerim

1 Comments

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :