img
Home / Aksiyon / Deadpool (2016)

Deadpool (2016)

/
209 Views

Deadpool (2016)

Orjinal Adı: Deadpool

Deadpool IMDB Puanı: 8.0/10

Yapım Yılı: 2016

Filmin Süresi: 1 Saat 48 Dakika – 108 Dakika

Gösterim Tarihi: 21 Ocak 2016

Bütçe: 58.000.000$

Hasılat: 782.612.155$

Yaş Sınırı: 15+

Yönetmen: Tim Miller

Senarist: Rhett ReesePaul Wernick

Müzikler: The Black Keys

Oyuncular: Ryan ReynoldsKaran SoniEd SkreinMichael BenyaerStefan KapicicMorena BaccarinT.J. Miller

Filmin Konusu

Wade Wilson( Ryan Reynolds ) hayatı deli dolu yaşayan eski bir denizcidir. Para karşılığında yapamayacağı kirli bir iş yoktur. Kısacası paralı asker olmuştur. Vanessa( Morena Bacarin ) adında bir kız ile tanışır ve güzel bir birliktelik başlar. Kendini Vanessa’ya kaptıran Wade mutludur.

Her şey çok güzel giderken kanser olduğunu öğrenir, bu acı haber onu yıkmıştır. Wade sevgilisi olan Vanessa’yı kendinden uzak tutmak isteyecektir fakat Vanessa her şeye rağmen sevgilisinin yanında olyp ona destek olmak isteyecektir. Normal tedavi şartlarında hayatta kalma ihtimali yok denecek kadar azdır. Her şey bitti derken karşısına bir tedavi yöntemi çıkar ve eskisinden daha sağlıklı olacağı söylenir. Bakalım bu tedavi yöntemi kahramanımızı nasıl bir serüvenin için atacak ?

Editörün Düşüncesi

Alışılmadık bir kahraman ile karşı karşıya geleceksiniz. Filmi izlerken kahkahalarınızı tutamayacak, gülmekten yerlere yatacaksınız.

Deadpool  gerçekten farklı espri anlayışı olan komik bir karakter. Filmi izlerken Türkçe Dublaj izlemenizi şiddetle tavsiye ediyorum. Bunun sebebi de filmin ap ayrı bir dünyasının olmasıdır. Yani normal bir çeviri ile yapılmamıştır aksine bizim halkımızın ağzından çevrilmiştir. Her ülke için ayrı ayrı yerelleştirilmiş dublajlar yapılması Deadpool’u fazlasıyla öne çıkarmış bana kalırsa.

Seslendirmeyi çok beğendim gerçekten bizden biriymiş gibi hissettirdi bana. Filmdeki espriler oldukça kaliteli ve kahramanımız gerçek anlamda komik bir karakter. Filmin başlarında her ne kadar kirli bir adammış gibi görünse de izledikçe içindeki iyi yanını görecek ve onu çok seveceksiniz. Komik ve eğlenceli olmasının yanı sıra bolca aksiyon sahneleri göreceksiniz. Komedi ve aksiyonun mükemmel uyumu sizleri filme kilitleyecektir.

Bu gecede gülelim eğlenelim diyorsanız, gönül rahatlığı ile tavsiye edebilirim. Evet bu film eğlenceli insanlar için biçilmiş kaftan.

Benim Bu Filme Puanım: 8.5/10

Keyifli Seyirler Dilerim…

1 Comments

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :