Hit enter after type your search item
img
Home / Aksiyon / Deliler Fatih’in Fermanı (2018)

Deliler Fatih’in Fermanı (2018)

Deliler Fatih'in Fermanı

Orjinal Adı: Deliler Fatih’in Fermanı

Deliler Fatih’in Fermanı IMDB Puanı: 5.7/10

Yapım Yılı: 2018

Filmin Süresi: 2 Saat 1 Dakika – 121 Dakika

Gösterim Tarihi: 23 Kasım 2018

Hasılat: 1.365.229$

Yaş Sınırı: 13+

Yönetmen: Osman Kaya

Senarist: İbrahim Ethem ArslanMustafa Burak DoğuEsra Vesu Özçelik

Müzikler: Aliye Mutlu

Oyuncular: Erkan PetekkayaCem Uçanİsmail FilizNur FettahoğluYetkin DikincilerGülşah Şahin

Filmin Konusu

Fatih Sultan Mehmet’in yolladığı elçi Romanya Prensi Vlad tarafından öldürülmüştür. Bu olayın ardından Fatih Sultan Mehmet, Vlad’ın öldürülmesi için ferman çıkarır ve bu görevi Baba Sultan’a verir.

Baba Sultan Vlad’ı öldürmek için Gökkurt, Çebi, Suskun, Adsız, Mübariz, Kongar ve Aşgar’dan oluşan Deliler Birliği’ni, Edirne’den Targovişte’ye yollayacaktır.

Editörün Düşüncesi

Deliler Fatih’in Fermanı filminin yönetmen koltuğunda Osman Kaya oturmaktadır.

Film’de süre uzatılmaya çalışılmış diye düşünüyorum. Bolca slowmotion sahneler var. Bir çok sahnede ağır çekim kullanılmış buda filmin süresini biraz fazla uzatmış sanki.

Kesinlikle izlenmeye değer bir film olduğunu düşünüyorum. Bu tarz filmler bizim insanımızın fazlasıyla hoşuna giden filmlerdir ki Türk Televizyonlarında bu tarz diziler en çok tutan dizilerdir hepimizin gördüğü üzere.

Senaryosu güzel işlenmiş, oyunculukları beğendim. Filmde takıldığım ve hoşuma gitmeyen noktalardan biri ağır çekimin fazla kullanılmasıdır. Onun dışında ufak tefek boşluklar da var ama benim en çok dikkatimi çeken ağır çekimler oldu.

Ama yinede Deliler Fatih’in Fermanı sıkılmadan izlediğim güzel bir film. Filme birçok olumsuz yorum yapılmış ama ben yinede bunlara rağmen oturup izledim ve gördüm ki film kişiden kişiye farklılık gösterebilecek tarzda bir film. Çoğu kişinin beğeneceğini düşünüyorum.

Emeği geçen herkesin emeğine sağlık.

Benim Bu Filme Puanım: 7.5/10

Keyifli Seyirler Dilerim…

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :