Hit enter after type your search item
img
Home / Aksiyon / Denge – Equilibrium (2002)

Denge – Equilibrium (2002)

Film Önerileri: Denge - Equilibrium İzle

Orjinal Adı: Equilibrium – Denge

Denge IMDB Puanı: 7.4/10

Yapım Yılı: 2002

Filmin Süresi: 1 Saat 47 Dakika

Gösterim Tarihi: 2 Nisan 2004

Bütçe: 20.000.000$

Hasılat: 5.368.217$

Yaş Sınırı: 13+

Yönetmen: Kurt Wimmer

Senarist: Kurt Wimmer

Müzikler: Klaus Badelt

Oyuncular: Christian BaleDominic PurcellSean BeanChristian KahrmannJohn KeoghSean PertweeWilliam FichtnerAngus MacfadyenTaye Diggs Matthew HarbourEmily Watson

Denge Film Konusu

Equilibrium filmi Bilim kurgu, aksiyon ve gerilimin iç içe geçtiği ve bir saniye olsun aksiyonun kesilmediği müthiş bir filmdir. Filmde henüz gerçekleşmemiş olan 3. Dünya Savaşı konu ediniyor. Dünya’da yaşanan en korkunç savaş olan 3. Dünya Savaşı sonlanmış ve herkes bu sonuçla yüzleşmeye mahkum olmuştu. Savaşla birlikte ortaya çıkan faşist düzen ve baskıcı sistem ile savaşı yaşayan insanların bu sonuçlara alıştırılması sağlanması amaçlandı.

Geliştirilen yönetim tarzı ve teknoloji ile birlikte insanların duygularını kontrol altında tutmaya çabalamaya başlandı. Bu sayede insanların seslerini çıkmadan kesmek kolay olacaktı. İnsanların ilgilerini uyandıracak ve onların umutlarının yeşermesini sağlayacak her şeyi engelleyerek yasaklamışlardır. Sanatsal nesne ve tüm sanat alanları da yasaklanmıştı. Duyguların en ufak şekilde açığa çıkartılmasının cezası oldukça büyüktü.

Bu işin celladı olarak da John Preston adındaki bir rahip görevlendirilmişti. John Preston üst düzey bir güvenlik elemanı olarak görev yapmaktaydı. Kurallara karşı gelen insanları tespit edip, yakalayıp, onları yok etmek onun birinci görevi haline gelmişti.

Editörün Düşüncesi

Dönemindeki, eski eleştirilere denk gelmiş olabilirsiniz. Kesinlikle o kötü yorumlara aldırmayın ve izleyin. Farklı senaryosu, işlenişi, oyuncu kalitesi olarak baktığınızda çok beğeneceğinizden eminim. Christian Bale’in döktürdüğü filmlerin başında geliyor diyebiliriz…

Benim Bu Filme Puanım: 9.0/10

İyi Seyirler…

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :