Hit enter after type your search item
img
Home / Dram / Deniz Feneri (2019)

Deniz Feneri (2019)

Deniz Feneri

Orjinal Adı: The Lighthouse

Deniz Feneri IMDB Puanı: 7.8/10

Yapım Yılı: 2019

Filmin Süresi: 1 Saat 49 Dakika – 109 Dakika

Gösterim Tarihi: 19 Mayıs 2019

Hasılat: 13.543.349$

Yaş Sınırı: 18+

Yönetmen: Robert Eggers

Senarist: Robert Eggers – Max Eggers

Müzikler: Robert Pattinson

Oyuncular: Robert Pattinson – Willem DafoeValeriia Karaman

Filmin Konusu

20. yüzyılın başlarında Maine’de iki Deniz Feneri bekçisi yaşamaktadır. Eski denizci Thomas Wake (Willem Dafoe) tek başına gizemli bir adada bekçilik yapmaktadır. Yıllar boyunca bu böyle devam etmiş ve sonunda işlerinde yardımcı olması için adında bir genç yanına gönderilmiştir.

İki bekçi bir arada çalışmaya başlamış ve çok bir zaman geçmeden aralarında iktidar savaşı başlamıştır. Thomas tecrübesi ile genç bekçi üzerinde baskı kurmaya çalışır. Adaya hapsolan iki bekçi zamanla akıllarını yitirmeye başlar ve korkuları ile karşı karşıya kalırlar.

Editörün Düşüncesi

Deniz Feneri filminin yönetmen koltuğunda Robert Eggers oturuyor. Filmin iki kişiden ve siyah beyaz olarak sinemaya aktarılmasında başta ön yargılı davranmıştım ama izledikten sonra bütün fikrim değişti.

Siyah beyaz olmasını çok yakıştırdım. Açıkçası iki kişilik film kendisini nasıl izlettirecek diye düşünüyordum ama harika bir iş çıkardıklarını söyleyebilirim. Film kendisini izlettiriyor mu? Evet başından sonuna kadar kendisini sıkmadan izlettirebiliyor.

Denizcilerin ve fenercilerin hayatını ele alan bu film istenilen şekilde kurguyu işlemiş ve izleyenlere çok açık bir şekilde ne anlatmaya çalıştıklarını iletebilmiş. Filmde az karakter olması sizi yanıltmasın bence kesinlikle zaman bulduğunuz da açın ve izleyin. Pişman olmayacağınızdan eminim son derece akıcı bir senaryo olmuş ve bu senaryoyu 2019 yılında siyah beyaz perdeye aktarmakta çok akıllıca bir fikir olmuş.

Çok beğendiğim ve başarılı bulduğum psikolojiyi işleyen Deniz Feneri’ni izlemeden geçmeyin diyorum.

Emeği geçen herkesin emeğine sağlık.

Benim Bu Filme Puanım: 8.5/10

Keyifli Seyirler Dilerim…

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :