img
Home / Belgesel / Devrim Arabaları (2008)

Devrim Arabaları (2008)

/
167 Views

Devrim Arabaları

Orjinal Adı: Devrim Arabaları

Devrim Arabaları IMDB Puanı: 8.0/10

Yapım Yılı: 2008

Filmin Süresi: 1 Saat 55 Dakika

Gösterim Tarihi: 24 Ekim 2008

Bütçe: Bilinmiyor

Hasılat: 1.100.299$

Yaş Sınırı: 7+

Yönetmen: Tolga Örnek

Senarist: Murat Disli – Tolga Örnek

Müzikler: Demir Demirkan

Oyuncular: Haluk BilginerTaner BirselCharles CarrollHalit ErgençAli DüşenkalkarSelçuk Yöntem Uğur Polat

Filmin Konusu

Dönemin devlet başkanı Cemal Gürsel yüzde yüz yerli bir otomobil yapılmasını emreder. Her parçasının tamamen Türk yapımı olmasını isteyen Cemal Gürsel, ilk aracın Cumhuriyet Bayramı’na yetişmesi gerektiğini de özellikle belirtir. İşin tüm sorumluluğunu üstlenen TCDD ise Eskişehir’deki atolyesinde ummalı bir çalışmaya girişir.

Cumhuriyet Bayramı’na 130 günlük kısa bir süre kalmıştır ve ilk yerli araba olan ‘Devrim’ tüm heybetiyle hazırlanmaktadır…

Editörün Düşüncesi

Devrim arabaları filmi gerçekten Türk tarihinin önemli dönemlerinden birini beyaz perdeye yansıtmıştır. Ve gerek doğru senaryosu gerekse dönemi ele alış şekli son derece başarılı bir filmdir.

Oyunculara değinecek olursak, geçmişin ve günümüzün en iyi oyuncularına kadrosuna yer veren bu filmde, oyuncularında katkısından dolayı film bir gömlek yukarıda bir yapım olmuştur.

En başarılı yerli filmler arasında yer alan Devrim Arabaları filminin IMDB tarafından da desteklenip başarılı bulunduğu aldığı 8 puanla gözler önüne serilmiştir.

Benim Bu Filme Puanım: 9.5/10

Keyifli seyirler dilerim…

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :