img
Home / Aksiyon / Diriliş (2015)

Diriliş (2015)

Diriliş (2015)

Orjinal Adı: The Revenant

Diriliş IMDB Puanı: 8.0/10

Yapım Yılı: 2015

Filmin Süresi: 2 Saat 36 Dakika – 156 Dakika

Gösterim Tarihi: 16 Aralık 2015

Bütçe: 135.000.000$

Hasılat: 532.950.503$

Yaş Sınırı: 15+

Yönetmen: Alejandro G. Iñárritu

Senarist: Mark L. Smith – Alejandro G. Iñárritu – Micheal Punke

Müzikler: Ryuichi Sakamoto

Oyuncular: Leonardo DiCaprioTom HardyDomhnall GleesonWill PoulterForrest GoodluckPaul AndersonKristoffer JonerJoshua BurgeDuane HowardFabrice AddeArthur RedCloudChristopher RosamondRobert MoloneyLukas Haas

Filmin Konusu

Hugh Glass( Leonardo DiCaprio ) üst düzey bir avcıdır. Geçimini avlardan sağladıklarıyla karşılamaktadır. Hugh’un çalıştığı bölgede yoğun ayı saldırıları vardır. Av esnasında Hugh Glass ve ekibi ayı saldırısına uğrar. Diğer arkadaşları kendini kurtarırken, Hugh ayıyla baş başa kalır. Ve ayı Hugh Glass’a çok ciddi yaralar verir. Diğer ekip arkadaşları, ayı saldırısından çıkan Hugh’un o halini görünce kurtulamayacağını düşünürler ve Hugh’u ölüme terk ederek yollarına gitmeye karar verirler.

Ufak bir ekip Hugh’la beraber kalmayı seçerler. Ancak, John Fitzgerald( Tom Hardy ) Hugh’un oğlunu öldürerek diğerlerini de kaçmaya ikna eder ve Hugh’u ölüme terk ederler.

Ancak, Hugh Glass yaşama sımsıkı sarılır ve Diriliş isimli filmde adeta yeniden dirilir. Artık tek amacı oğlunun intikamını almaktır.

Editörün Düşüncesi

Leonardo DiCaprio, Diriliş filminden önce de bir çok başarılı filme imza attı. Ancak hep hayali olan oscar ödülünü bu filmle almayı başardı.

Gerçekten sizde izlerken bazı sahnelerde dublör kullanmadan sırf oscar uğruna inanamayacağınız oyunculuk sergilemiştir. Senaryosu aslında basit bir senaryo olmasına karşılık, görsel ögeleri çok iyi kullanarak muhteşem bir sürükleyicilik kazanmıştır.

Yönetmene de burada bir paragraf açmamız gerekiyor. Çok fazla bilinmeyen bir yönetmen olmasına karşılık, sanki yıllardır böyle bir film çekiyormuşçasına başarılı bir film çıkarttığını söyleyebilirim.

Bir insanın onca başına gelen felakete rağmen nasıl ayakta durabileceğini tüm çıplaklığıyla önümüze seren muhteşem bir yapım.

Film tavsiyeleri listemizde mutlaka izlemeniz gereken sürükleyici bir yapım: Diriliş – The Revenant (2015)

Benim Bu Filme Puanım: 9/10

Keyifli Seyirler Dilerim…

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :