img
Home / Fantastik / Doktor Uyku (2019)

Doktor Uyku (2019)

/
207 Views

Film Tavsiyeleri - Doctor Uyku

Orjinal Adı: Doctor Sleep (Doktor Uyku)

Doktor Uyku IMDB Puanı: 7.4/10

Yapım Yılı: 2019

Filmin Süresi: 2 Saat 32 Dakika – 152 Dakika

Gösterim Tarihi: 22 Kasım 2019

Bütçe: 45.000.000$

Hasılat: 72.381.712$

Yaş Sınırı: 15+

Yönetmen: Mike Flanagan

Senarist: Stephen King – Mike Flanagan

Müzikler: Ewan McGregor

Oyuncular: Ewan McGregorRebecca FergusonKyliegh CurranCliff CurtisZahn McClarnonEmily Alyn Lind

Filmin Konusu

Doctor Sleep filminde Danny adında birinin yaşadıklarını konu ediniyor. Danny, çocukluğunda yaşadıklarının etkisini hale görmektedir. Bu geçmişindeki karanlık nedeniyle bunalıma girmiş ve kendini alkole bağımlı halde bulmuştur. Babasından kalan bu alkol, umutsuzluk mirasından bir anda kurtulmak için bir şey yapmalıdır. New Hampshire kasabasına giderek, orada bir destek grubuna yerleşir. Bu destek grubu, parlama gücü sayesinde ölen insanlar son anlarını huzurlu geçirsinler diye hazırlanan bir bakım evidir. True Knot adındaki zararsız görünen ve yaşlı bir grup, otoyollarda refah arayışı adı altında dolaşırlar. Ancak bu grupla ilgili bilinen her şey yanlıştır. Danny, Abra Stone adındaki kendisi gibi özel yetenekleri olan biridir. Onunla kurduğu bağ sonrasında aslında bu grubun yetenekli kişileri hedef aldığını öğrenir.

Editörün Düşüncesi

Fantastik yapımlar arasında son dönemlerde en beğendiğim filmlerden biri olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Bir devam filmi gibi kurgulanmış yapısıyla ve bizim öneri sitelerimizdeki kötü yorumlardan yola çıkmamanızı öneririm. Stephen King gibi son dönemlerde adeta hayatımızın içinde yer almaya başlayan müthiş bir yazarın, hayal Dünya’sını tasvir etmeme gerek yok sanırım.

Yönetmenlik başarısı olarak gördüğüm filmde gerçekten çok iyi bir iş çıkartılmış. Aynı zamanda senaristliği de yönetmenin üstlenmesinden kaynaklanan ciddi bir sürükleyicilik gördüm filmde.

Oyuncularda son derece iyi bir şekilde filme monte edilmiş ve ortaya harika bir seyir zevki çıkmış diyebilirim. Çok çok çok büyük bir film değil tabiki… Ama son dönemlerin fantastik dünyasını domine eden Marvel’den bir nebze olsun kurtulmak istiyorsanız bu film tam size göre. Film tavsiyeleri listemde yer verdiğim Doctor Sleep filmini mutlaka izlemelisiniz.

Benim Bu Filme Puanım: 8/10

İyi Seyirler…

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :