Hit enter after type your search item
img
Home / Bilim Kurgu / Donnie Darko – Karanlık Yolculuk (2001)

Donnie Darko – Karanlık Yolculuk (2001)

Film Önerileri: Donnie Darko: Karanlık Yolculuk

Orjinal Adı: Donnie Darko: Karanlık Yolculuk

Donnie Darko: Karanlık Yolculuk IMDB Puanı: 8.0/10

Yapım Yılı: 2001

Filmin Süresi: 1 Saat 53 Dakika

Gösterim Tarihi: 13 Haziran 2003

Bütçe: 6.000.000$

Hasılat: 6.979.093$

Yaş Sınırı: 13+

Yönetmen: Richard Kelly

Senarist: Richard Kelly

Müzikler: Michael Andrews

Oyuncular: Jake GyllenhaalHolmes OsborneMaggie GyllenhaalDaveigh ChaseMary McDonnellJames DuvalArthur TaxierPatrick SwayzeMark HoffmanDavid St. JamesJazzie Mahannah

Film Konusu

Donnie Darko filmi aynı isimli genç ve gizemli bir adamın maceralarını konu ediniyor. 1988 yılında geçen filmde Donnie Darko bir gece odasında yatarken tavşana benzeyen ama insan olan bir tür tarafından uyandırılıp, dışarı çıkartılır ve bilmediği bir yöne doğru yönlendirilir. Bu türde bir yaratık, genç çocuğu dünyanın sonunun geleceği tarihi saniyesi saniyesine verir.

Bu olayın şokundan bir türlü kurtulamayan ve üzerinden atamayan Donnie, bu sırrı taşımakta zorlanır. Aldığı bilgiye göre Dünya’nın 28 gün kadar vakti kalmıştır. İster istemez bu bilgi ışığında hayatını, sosyal yaşantısını değiştirmek zorunda kalır ve bu gizemli tavşan, insan karışımı yaratığın peşinden gider.

2000’li yıllarda çok dikkat çeken bu filmin yönetmen koltuğunda çok genç bir yöneten oturmaktadır. Richard Kelly adındaki bu yönetmen için ilk uzun metrajlı film deneyiminden çok başarılı bir şekilde çıkar. Bu esrarengiz filmin başrol oyuncuları ise Jake Gyllenhaal, Jena Malone, Drew Barrymore’dur. Filmin odak noktasında olan Jake Gyllenhaal Zodiac filminden keşfedilmiş ve bu filmde de başarılı bir rol üstlenmiştir.

Editörün Düşüncesi

Bu filmi yazıp yazmama konusunda çok kararsız kaldım. Bunun sebebi filmin kötü oluşu değil ama filmin gerçekten ayrı bir seyir anlayışına sahip olması. Ben 2-3 defa izledikten sonra gerçekten ne anlattığını anladım ve o zaman filmi sevebildim.

Size bu konuda söyleyebileceğim şey, gerçekten çok iyi bir film ancak anlamadığınız takdirde tekrar izleme şevkine sahipseniz o zaman izlemenizi öneriyorum. Sırf bu yüzdende puanını düşük tutuyorum…

Benim Bu Filme Puanım: 7/10

İyi Seyirler

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :