img
Home / Dram / Dövüş Kulübü (1999)

Dövüş Kulübü (1999)

/
139 Views

dövüş kulübü

Orjinal Adı: Fight Club

Dövüş Kulubü IMDB Puanı: 8.8/10

Yapım Yılı: 1999

Filmin Süresi: 2 Saat 19 Dakika – 139 Dakika

Gösterim Tarihi: 10 Eylül 1999

Bütçe: 63.000.000$

Hasılat: 101.187.503$

Yaş Sınırı: 13+

Yönetmen: David Fincher

Senarist: Chuck PalahnlukJim Uhis

Müzikler: Daniel May

Oyuncular: Brad PittEdward NortonHelena Bonham CarterMeat LoafJared Leto

Filmin Konusu

Jack, sıradan bir sigorta memuru olarak yaşamını sürdürmektedir. Jack uzun zamandır yaşamış olduğu uykusuzluk probleminden şikayetçidir.

Jack kendisini psikolojik sorunlardan kurtarmak için bir grup terapilere katılmıştır. Terapi grubunda Marla (Helena Bonham Carter) adında bir kız ile tanışır ve sonrasında Tyler Durden (Brad Pitt) adında hedeflerine ulaşmış bir adamla.

Tyler Durden Jack’in hayalini kurduğu ne varsa başarmış bir kişidir. Durden, Jack’i hakkında asla konuşulmaması gereken Dövüş Kulübü ile tanıştıracaktır.

Bu kulübün birinci kuralı, asla dövüş kulübü hakkında konuşmadır. Dövüş kulübünün ikinci kuralı ise, asla ve asla dövüş kulübü hakkında konuşmadır.

Editörün Düşüncesi

Filmi ilk izlediğimde bittikten sonra hemen arkasından bir daha izledim. Son derece sürükleyici bir film. Senaryo desen muhteşem oyunculuklara zaten diyecek bir şey yok.

Dövüş Kulübü ölmeden önce izlenmesi gereken filmler arasında ilk binde yerini almış olağan üstü bir film.

Yönetmenliğini David Fincher’ın yaptığı bu yapım gerçekten takdire şayan olmuş. Böyle bir resitali bizlerle buluşturduğu için yönetmene sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum.

Sıradan bir hayata sahip olan ve uzun zaman uykusuzluk sorunu çeken bir adamı ele almış konu olarak.

Dövüş Kulübünün başrol oyuncuları Brad Pitt ve Edward Newton gibi iki usta isim. Bu isimlere  bakılınca filmi izlememiz gerektiğinin ip uçları isimlerin altında yatıyor zaten.

Filmi izlerken drama ve gerilime doyacaksınız. 1999 yapımı film yapıldığı yıldan itibaren oldukça fazla ilgi görmüştür ve sonraki yıllarda da ilgi görmeye devam etmiştir. Günümüzde bile izlenen efsane filmler arasına adını altın harflerle yazdırmıştır.

İzlemeyen kaldıysa buraya Dövüş Kulübünü bırakıyorum ve en kısa zamanda bu filme zaman ayırın diyorum. Bu filmde puan kıracak bir yer bulamadım. Filmin büyük hayranıyım, zaman buldukça izlemeye devam ettiğim nadir yapımlardan biridir.

Benim Bu Filme Puanım: 10/10

Keyifli Seyirler Dilerim…

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :