Hint Filmi Önerileri: Drishyam

Orjinal Adı: Drishyam

Drishyam IMDB Puanı: 8.2/10

Yapım Yılı: 2015

Filmin Süresi: 2 Saat 43 Dakika – 163 Dakika

Gösterim Tarihi: 31 Temmuz 2015

Bütçe: 9.400.000$

Yaş Sınırı: 7+

Yönetmen: Nishikant Kamat

Senarist: Jeethu JosephUpendra Sidhaye

Müzikler: Vishal BhardwajSameer Phaterpekar

Oyuncular: Ajay DevgnShriya SaranTabuRajat KapoorIshita DuttaMrunal JadhavPrasanna KetkarYogesh Sonam

Filmin Konusu

Drishyam filmi ailesini yaşadığı yerdeki kanunun bozukluğundan ve yasa dışı tarafından korumaya çalışan bir adamı konu ediniyor. Kerala bölgesinde yaşamını sürdüren ve kablolu televizyon ağları üzerine bir işletme sahibi olan George Kutty hayatından gayet memnundur.

Karısı ve iki kızı ile birlikte yaşamını sürdüren bu adam oldukça mutlu bir hayata sahiptir. Ancak bir gün kızı Anju, okul gezisi sırasında hiç beklemediği bir olayla karşılaşır ve bu tüm ailenin hayatını alt üst eder. Gidilen bu gezide Anju’yu kandıran ve onunla tanışan bir adam, genç kızın videolarını habersizce çeker ve ona şantaj yapmaya başlar.

Çok sinirlenen Anju arkadaşı Rani ile birlikte videoyu almak ister. Ancak vermemekte kararlı olan adamla kavga etmeye başlarlar. Çıkan bu kavga sırasında Anju ve Rani istemeden de olsa adamı kaza ile öldürürler. George Kutty ise bu durumu düzeltmek ve ailesini bu girdaptan kurtarmak için çok zorlu bir mücadeleye girişir.

Editörün Düşüncesi

Hint filmleri aslında bilinenin aksine diğer filmlerden çok farklı elementler içeriyor. Kendi düşüncelerine paralel şekilde kurulmuş yapılarıyla, tamamen kendilerine özgü bir sanat anlayışları mevcut. Örneğin; Mutlaka müzikal tadında sahneler filmlerde bulunuyor… Veya aksiyon sahneleri, Cüneyt Arkın vari sahnelerden oluşuyor.

Yukarıda saydığım bazı sebeplerden dolayı Hint filmleri büyük bir kesime hitap etmez, ancak sevenlerde ne kadar keyifli yapımlar olduğunu bilirler. Bilindik oyuncularımızın filmlerini zaten öneriyoruz zamanı geldikçe ancak, Hint sinemasının köşede kalmış filmlerinden biri Drishyam filmini izlemenizi de öneriyorum.

Benim Bu Filme Puanım: 7/10

Keyifli Seyirler…


Paylaşmaya Ne Dersin?

Ne Düşünüyorsun?

Peh! Peh!
18
Peh!
Tırt Tırt
12
Tırt
Ha ha ha! Ha ha ha!
10
Ha ha ha!
İzlenir! İzlenir!
8
İzlenir!
Puf! Puf!
6
Puf!
LOL LOL
4
LOL
Ben Aşık Oldum! Ben Aşık Oldum!
2
Ben Aşık Oldum!
Yohamuğa! Yohamuğa!
18
Yohamuğa!
You Will Never Walk Alone! You Will Never Walk Alone!
12
You Will Never Walk Alone!
BigBoss

Film ve dizi hayranı biri bu işi ancak hobi olarak yapabilirdi, bende naçizane bunu yapıyorum. Sizin için izlemediğim veya beğenmediğim filmi yada diziyi önermemeye özen gösteriyorum. Yardımcı olacağım bir şey olursa iletişime geçmekten lütfen çekinmeyin...

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir