Hit enter after type your search item
img
Home / Aksiyon / Dunkirk (2017)

Dunkirk (2017)

Dunkirk

Orjinal Adı: Dunkirk

Dunkirk IMDB Puanı: 7.9/10

Yapım Yılı: 2017

Filmin Süresi: 1 Saat 46 Dakika – 106 Dakika

Gösterim Tarihi: 13 Temmuz 2017

Bütçe: 100.000.000$

Hasılat: 526.940.665

Yaş Sınırı: 13+

Yönetmen: Christopher Nolan

Senarist: Christopher Nolan

Müzikler: Hans Zimmer

Oyuncular: Flonn WhiteheadMark RylanceTom HardyHarry StylesCillian MurphyAneurin BernardKenneth Branagh

Filmin Konusu

II. Dünya savaşının ilk yıllarıdır ve Nazi Almanya gözle görülür bir üstünlük elde etmiştir. 1940 yılının Mayıs Ayında Belçika, Kanada ve Fransızların ordularından 400 bin civarı asker Dunkirk bölgesinde Alman ordusu tarafından karadan kuşatılmıştır.

Almanlar bu askerleri bombardımanla yok etmeyi planlamaktadırlar. Fakat İngiltere Başbakanı Churchill’in verdiği emirlerle bu askerleri kurtarabilmek adına çok tehlikeli bir tahliye operasyonu başlatılır.

Bu operasyon savaşın gidişatı açısından çok ama çok önemli bir operasyondur ve aynı zamanda savaşın seyrini değiştirebilecek bir operasyondur.

Editörün Düşüncesi

Chiristopher Nolan ve tabii ki yine bir başyapıt. Bu adam bu işi gerçekten biliyor. Türünün yine en iyilerinden birine imzasını atmış. Doğru senaryo, doğru mekan, doğru oyunculuklar ve müthiş bir sonuç

Dunkirk filminde konu savaşın seyrini değiştirebilecek olan tahliye operasyonudur. II. Dünya savaşının neredeyse her  olayı ayrı ayrı filmlerde ayrı ayrı ele alındı. Fakat yanlış hatırlamıyorsam bu konu hiç ele alınmamıştı. Bunu da Nolan yaptı ve ne güzel oldu.

Birkaç sahne daha  iyi olabilirmiş ama onun dışında ben filmi gerçekten beğendim. Filmde özellikle beğenimi kazanan nokta, tek bir kişinin etrafında dönmemesi olmuştur. Hem mekan zenginliği hem de kişi zenginliğine bakacak olursak Norlan usta yine kalemini konuşturmuş.

Filmin sıkıcılığı yok diye düşünüyorum, gayet sürükleyici ve izlenebilir bir yapım olmuş. Oyunculuklar son derece başarılı olmuş. Savaş ruhu izleyiciye geçmiş.

Aklıma geldikçe söylüyorum. Yine savaş içerikli bir film ve yine biz üstümüze düşen uyarımızı yapalım. Yaşı film için uygun olmayan çocuklara bu tarz savaş içerikli filmler izletmeyin. Bu tarz filmler çocuklar üzerinde olumsuz davranışlar oluşturabilir ve filmin etkisinde kalabilir.

Onun dışında izlemenizi tavsiye edebileceğim yapımlardan biridir. Emeği geçen herkesin emeğine sağlık.

Benim Bu Filme Puanım: 9/10

Keyifli Seyirler Dilerim…

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :