img
Home / Aksiyon / Dünya Savaşı Z – World War Z (2013)

Dünya Savaşı Z – World War Z (2013)

/
186 Views

Film Önerileri: Dünya Savaşı Z - World War Z

Orjinal Adı: World War Z – Dünya Savaşı Z

Dünya Savaşı Z IMDB Puanı: 7.0/10

Yapım Yılı: 2013

Filmin Süresi: 1 Saat 53 Dakika – 113 Dakika

Gösterim Tarihi: 21 Haziran 2013

Bütçe: 190.000.000$

Hasılat: 540.007.876$

Yaş Sınırı: 13+

Yönetmen: Marc Forster

Senarist: Matthew Michael CarnahanDrew GoddardDamon LindelofJ. Michael StraczynskiMax Brooks

Müzikler: Marco Beltrami

Oyuncular: Brad PittMireille EnosDaniella KerteszJames Badge DaleLudi BoekenMatthew FoxFana MokoenaDavid MorseElyes Gabel

Dünya Savaşı Z Film Konusu

Dünya Savaşı Z filmi bilim kurgu, aksiyon ve fantastik türde olup etkileyici sahneler barındırmaktadır. Gerry Lane adındaki bir baba, sahip olduğu iki kızı ve çok sevdiği eşiyle birlikte normal bir hayat sürdüren mutlu biridir. Bir gün yine trafikte sıkışmış kalmışlardı. Ancak içinden bir ses bu sefer ki durumun biraz farklı olduğu ile ilgiliydi.

Yolunda gitmeyen bir şeylerin olduğunu düşünen Gerry, çok geçmeden büyük bir tehlikenin üzerlerine doğru geldiğini görür. Gerry Birleşmiş Milletler bünyesinde çalışan saygın bir adamdır. Gelen tehlike karşısında ailesini güvenli bir bölgeye yerleştirdikten sonra ikiye ayrılan dünyanın yeniden eski düzenine girmesi için mücadeleye başlayacaktı.

Ancak çok kısıtlı bir zamanı ve imkanı bulunan Gerry, bu yarışı kazanabilecek miydi? Çinde ortaya çıkan bu virüs herkesi yaşayan birer ölü haline getirmeye başlamış ve insanlık adeta ikiye bölünmüştü. İnsanoğlunun bir nevi birbirine olan savaşı bu kez çok tehlikeli ve güçlü bir virüse karşı olacaktı. Ancak bu önceki savaşlara benzemiyordu ve bu kez insanlık sona çok yaklaşmıştı.

Editörün Düşüncesi

 

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :