Hit enter after type your search item
img
Home / Dizi Önerileri / Ekmek Teknesi (2002 – 2005)

Ekmek Teknesi (2002 – 2005)

Ekmek Teknesi

Ekmek Teknesi IMDB Puanı: 8/10

Yapım Yılı: 20022005

Kaç Bölüm: 106 Bölüm

Yaş Sınır: 7+

Yönetmen: Osman SınavSadullah ŞentürkGürsel AteşMetin Günay

Senarist: Raci ŞaşmazMehmet TurgutHasan KaçanElif AktuğBahadır ÖzdenerÖmer Lütfi Mete

Müzik: İncesaz

Oyuncular: Kadir ÇöpdemirMazhar AlansonSavaş DinçelŞafak SezerPeker AçıkalınHasan KoçanŞermin HürmeriçMehtap BayriBaykut BademAhmet YenilmezSuna PekuysalAçelya AkkoyunEray DemirkolCem KılıçEkin TürkmenEsin CivangilArzu OşMelike GünerSelin DilmenKerim YağcıMehmet UstaDeniz SalmanBinnur ŞerbetçioğluŞemsettin TerlanSemih ÜrgülBinnaz ErginYaşar Uzel

Dizinin Konusu

Fırıncı Nusret Efendi () ve eşi Ayhan Hanım () mahallenin anası babası gibidirler. Fırıncı Nusret Efendi eşi Ayhan Hanım ve beş kızları mutlu mesut bir hayat yaşamaktadır.

İstanbul’un eski bir mahallesinde geçen Ekmek Teknesi birbirinden saygılı esnaflarla doludur. Hepsi birbirine bağlıdır ve hepsinin ayrı ayrı komik öyküleri bulunmaktadır.

Mahallede büyük saygı gören Fırıncı Nusret Efendi’nin ağzından çıkan her laf büyük ilgi ile dinlenmektedir.

Editörün Düşüncesi

Ekmek Teknesi zaman zaman izleyiciyi duygulandıran ve bol bol güldürebilen özelliğe sahiptir.

Dizinin kadrosunda bulunan oyunculara bakıldığında günümüzde büyük ilgi duyulan çok usta isimlerdir. Dizi gerçekten ülkenin neredeyse tamamının beğenisini kazanmış ve kendisini defalarca izlettirme başarısına ulaşmıştır.

Dizide birçok kişi lakaplarıyla ön planda durmaktadır ve hepsi ayrı ayrı gerçekten rollerine çok yakışan kişiliklerdir. Türk Dizi Tarihine damga vurmayı başaran ve üzerinden seneler geçmiş olsa da bugünümüzde bile adından söz ettirmeyi başaran nadir dizilerden bir tanesidir.

Mahallenin birbirine bağlılığı ve saygısı göz dolduruyor gerçekten. Keşke diyor insan bende böyle güzel insanlarla dolu bir mahallede yaşayabilseydim. Her şeyi ile dört dörtlük bir dizi olan Ekmek Teknesi’nin herkesin arşivinde bulunması gerektiğini düşünüyorum.

Keşke tekrar tekrar oynatılan diziler yerine böylesine güzel diziler oynatılsa da genç arkadaşlarımızda bu diziyi oturup izlese.

Emeği geçen herkesin emeğine sağlık.

Benim Bu Diziye Puanım: 10/10

Keyifli Seyirler Dilerim…

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :