img
Home / Aksiyon / Ezel (2009-2011)

Ezel (2009-2011)

Ezel Dizi Önerileri

EZEL IMDB Puanı : 8.6 / 10

Yapım Yılı : 2009 – 2011

Dizinin Süresi : 1 Saat 30 Dakika

Kaç Sezon : 2 Sezon

1.Sezon : 33 Bölüm
2.Sezon : 38 Bölüm

Yapımcı : Kerem Çatay

Müzik : Toygar Işıklı

Yönetmen : Uluç Bayraktar

Senarist : Kerem Deren

Oyuncular : Kenan İmirzalıoğluCansu DereYiğit ÖzşenerBarış FalayTuncel KurtizBade İşçilSarp AkkayaBeyazit Gülercanİpek BilginBarış SermaNurhan ÖzenenBurçin TerzioğluRıza KocaoğluSalih KalyonKemal UçarLevent CanHaluk BilginerUfuk BayraktarSedef AvcıCahit GökZeynep KöseGüray KipBerrak Tüzünataçİsmail FilizSerhat Mustafa Kılıç

Dizinin Konusu

Ömer( Kenan İmirzalıoğlu ) kendi halinde genç bir delikanlıdır. Okuyamadığından Ali( Barış Falay ) abisinin kaportacısında çalışarak geçimini sağlamaktadır. Bir gün mahalleye Eyşan( Cansu Dere ) adında dünyalar güzeli bir kız taşınır ve Ömer hayatının aşkını bulmuştur. Ancak işler Ömer’in beklediği gibi gitmez ve Ömer farklı birine dostları farklı birilerine dönüşür…

Editörün Düşüncesi

Size mutlaka izlenmesi gereken Türk dizileri listemin ikinci sırasını yazıyorum, Ezel! Gerçekten özellikle alışıla gelmişin dışındaki senaryosuyla ön plana çıkarak herkesin büyük beğenisini toplamıştır. Ay yapım’ın, bu kadar çok büyüyüp parlayabilmesinin ilk adımı olarak sayabileceğimiz bu diziyi kesinlikle izlemenizi tavsiye ediyorum.

Oyunculuklar içinde çok fazla söylenecek söz var. Özellikle Kenan İmirzalıoğlu’nun canlandırdığı rol, Deli Yürek dizisinden sonra ne kadar büyük bir oyuncu olduğunun tescili niteliğinde olmuş.

Ramiz dayı( Tuncel Kurtiz ), Kenan Birkan( Haluk Bilginer ), Eyşan( Cansu Dere ), Cengiz( Yiğit Özşener ), Kerpeten Ali( Barış Falay ), Tefo( Sarp Akkaya ) ve daha bir sürü kendi başına dizi çekilse oturup izleyeceğiniz muhteşem kurgulanmış karakterler dünyasıdır Ezel! Filmin replikleri günümüzde halen dilden dile dolaşmaktadır.

Yönetmene bir parantez açmak gerekirse, gerçekten Uluç Bayraktar sürpriz dendiğinde akla Ezel yüzünden gelecektir. Her bölümde mi sürprizler yaşanır, her seferinde nefesiniz kesilir… Bu denli uzun metrajlı diziler yapmak hiç kolay değildir, hele ki bu işi bu kadar başarılı yapabilmek daha zordur.

Benim Bu Diziye Puanım : 10/10

Keyifli Seyirler Dilerim…

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :