img
Home / Aksiyon / Fanaa (2006)

Fanaa (2006)

/
212 Views

Film Önerileri: Fanaa İzle

Orjinal Adı: Fanaa

Fanaa IMDB Puanı: 7.2/10

Yapım Yılı: 2006

Filmin Süresi: 2 Saat 48 Dakika – 168 Dakika

Gösterim Tarihi: 26 Mayıs 2006

Bütçe: 5.300.000$

Hasılat: 22.181.516$

Yaş Sınırı: 7+

Yönetmen: Kunal Kohli

Senarist: Shibani Bathija

Müzikler: DJ AqeelSalim MerchantJatin PanditLalit Pandit

Oyuncular: Aamir KhanKajolRishi KapoorTabuKiron KherLara DuttaShiney AhujaSatish ShahLillete DubeySharat SaxenaAhmed KhanVrajesh Hirjee

Fanaa Film Konusu

Fanaa filmi Hindistan yapımı olup, dramatik konusu ile izleyenleri büyülüyor. Olayın baş kahramanlarından biri olan Zooni çok güzel bir kızdır ancak gözleri görmüyordur. Cumhuriyet kutlamalarının yapılacağı Delhi’ye bir turla giden Zooni orada bu güzel günü kutlayarak eğlenmek ister.

Bulunduğu turun rehberi olan Rehan bu kızdan hoşlanır ve tur boyunca onunla yakından ilgilenir. İkisi arasında bir yakınlık olduğunu hisseden gençler birbirlerine aşık olmaya başladıklarını anlarlar. Zooni bir gün gözlerinin açılma umuduyla ameliyat olmaya karar verir. O gün geldiğinde yanında Rehan’ın da olacağını düşünür. Ancak Rehan o gün ortadan kaybolur ve başkentte yaşanan terör olayında kendisine ölmüş süsü verir.

Zooni çaresiz onsuz bir şekilde yoluna devam etmeye ve yeni hayatına alışmaya çalışır. Ama Rehan’dan bir çocuk bekleyen Zooni için bu oldukça zorlu bir süreçtir. Yaklaşık 7 yıl sonra birden ortaya çıkan Rehan ile birlikte film adeta boyut değiştirir ve bambaşka bir hikayeye bürünür. Aksiyonun ve tehlikenin hiç eksik olmadığı sahneler bu birbirine aşık ikiliyi bekler.

Editörün Düşüncesi

Hint filmleri deyince akla gelen en büyük isimlerden biri olan Aamir Khan isminin bir filmi daha. Kendisinin filmlerini anlatmamıza ve yorumlamaya çokta gerek yok diye düşünüyorum. Ancak, Hint filmlerini daha önce izlemediyseniz sizi sıkan ve ilginç gelebilecek bazı yönleri bulunmaktadır.

Çok fazla dans ögeleri filmlerde bulunmaktadır. Abartı sahneler çok fazla ancak yine de bu filmde biraz törpülenmiş.

Benim Bu Filme Puanım: 8.5/10

İyi Seyirler

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :