img
Home / Dram / Fargo (1996)

Fargo (1996)

/
166 Views

Fargo Film Önerileri

Orjinal Adı: Fargo

Fargo IMDB Puanı: 8.1/10

Yapım Yılı: 1996

Filmin Süresi: 1 Saat 38 Dakika – 98 Dakika

Gösterim Tarihi: 11 Ekim 1996

Bütçe: 7.000.000$

Hasılat: 60.611.975$

Yaş Sınırı: 13+

Yönetmen: Joel CoenEthan Coen

Senarist: Joel Coen – Ethan Coen

Müzikler: Carter Burwell

Oyuncular: William H. MacySteve BuscemiPeter StormareKristin RudrüdHarve PresnellTony DenmanGary Houston

https://www.youtube.com/watch?v=h2tY82z3xXU

Filmin Konusu

Fargo filmi, borç batağında bulunan bir adamın bu borçları kapatmak için karısını kaçırması konu ediniyor. Jerry Lundegaard adında ki bu sahtekar, yaptığı dolandırıcılıklar nedeniyle her tarafa borç yapmıştır. Bu rakam öyle boyutlara ulaşır ki artık ödeyemez ve çeviremez duruma gelir.

Çok acil bir şekilde bu parayı ödemesi gerekir ve borçlarını temizleyerek kurtulmalıdır. Bu yüklü miktarı bulabileceği tek bir yer vardır o da karısının babasıdır. Kayın pederi çok zengin bir adamdır ama bir o kadar umursamaz bir yapıya sahiptir. O yüzden Jerry istese de ona yardım etmesi imkansız gibi durmaktadır.

Uyanık Jerry hemen bununla ilgili bir fikir bulur ve planını kurar. Jerry o para için karısını kaçırtacaktı ve fidye isteyerek istediği paraya ulaşacaktı. Bunun için hemen iki adam tutar. Ancak bu plan istediği gibi gitmeyecek ve sorunlar bir çığ olup Jerry’nin üzerine gelecekti.

Filmin yönetmen koltuğunda çok başarılı olan ve çizgilerini hiç bozmayan kardeşler Joel Coen ve Ethan Coen oturmaktadır. William Macy ise başrol oyuncusu olarak filmde yerini alıyor.

Editörün Düşüncesi

Sıra dışı bir senaryoyla izleyicileri ekrana kilitleyen müthiş bir film. Ethan ve Joel kardeşleri takip eden varsa, bu filmi zaten izlemiştir. Ancak bu isimlerin tabiatında sürükleyicilik vardır. Başından sonuna keyifli ve soluksuz izleyeceğiniz bir film…

Benim Bu Filme Puanım: 9.5/10

İyi Seyirler…

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :