img
Home / Aksiyon / Film Önerileri – Demir Adam Serisi

Film Önerileri – Demir Adam Serisi

Marvel evreni çizgi romanların ardından filmleriyle karşımıza teker teker çıkmaya başlamıştı. Bildiğiniz gibi Spiderman, Avengers, Hulk, Thor gibi karakterlerin en ilgi çekenlerinden biri olan Iron Man, seri olarak hayatımıza renk kattı. Demir Adam serisi her bölümünde seyirciyi ekrana hapsetmeyi başardı.

Robert Downey Jr. o kadar iyi bir oyunculuk çıkardı ki, ilk filmden itibaren Marvel dendiğinde ilk akla gelen isim olacağını fazlasıyla belli etti. Senaryosu, oyunculukları ve akışıyla Iron Man gönlümüzde taht kurdu. 540.000.000$ gibi devasa bir bütçeyle ortaya çıkarılan projeden 2.424.540.830$ gibi bir kazanç elde edildi. Demir Adam serisi ile Avengers (Yenilmezler) ekibi içinde bir köprü oluşturuldu.

Sonuç olarak birbirinden başarılı üç ayrı film seyirciyle buluştu. Kesinlikle halen sıkılmadan izlediğim bu müthiş seriyi izlemenizi şiddetle tavsiye ederim.

Iron Man Film Serisi – Demir Adam Serisi

Demir Adam 1 (Iron Man 1) Film Önerileri – IMDB(7.9)

Serinin ilk filminde, Robert Downey Jr. müthiş bir giriş yapıyor ve zekasıyla neleri başarabileceğini herkese gösteriyor. Dünya’nın en zeki adamının oğlu olan Robert Downey Jr., silah üretimi yapan Stark endüstrinin sahibidir. Teknolojinin çok ilerisinde icatlarla savaşların seyrini tamamen değiştirebilen silahlar üretmektedirler.

Ancak ortağının ihanetinin farkında olmadan gittiği bir silah tanıtımında tuzağa düşürülüp esir alınır. Ancak, esaretten zekasıyla kurtulmayı başaran Robert Downey Jr. olağanüstü bir silahı hiç planda yokken geliştirir. Ve Iron Man projesi ortaya çıkar. Sıra dışı bir robot teknolojisi olan bu zırh zamanla ne kadar önemli bir silah olduğunu kanıtlayacaktır. Ve insanlığın ihtiyaç duyduğu bir süper kahramana dönüşecektir.

Demir Adam 2 (Iron Man 2) Film Önerileri – IMDB(7.0)

Serinin ikinci filminde Robert Downey Jr., artık tüm Dünya’nın gözünün üstünde olduğu bir süper kahramandır. Ve mizahla aksiyon karışımı bir düzende yaşamını sürdürmektedir. Ancak, eski bir hesaplaşmadan dolayı ortaya istenmeyen bir karakter çıkar. Bu karakter Iron Man zırhının bir benzerini üretebilen bir zekaya sahiptir ve ilk defa Iron Man’in karşısına çıkacak bir rakip vardır.

Yenilmezler filme yavaş yavaş katılmaya başlarlar. Kahramanımız artık zırhını daha da geliştirmek zorundadır. Bunun içinde babasının ölmeden önceki son dersini keşfeder ve çok daha güçlü bir zırh icat eder. Ancak karşısındaki yeni düşmanla savaşmaya bu zırh yetecekmidir?

Demir Adam 3 (Iron Man 3) Film Önerileri – IMDB(7.1)

Robert Downey Jr., zırhın gücüne hükmetmekte artık zorlanmaktadır. Ancak, buna bir çözüm üretmek için sürekli olarak çaba göstermektedir. Yapay zekasıyla büyük sorunlar yaşayan Demir Adam, Yenilmezler’le katıldığı savaş sonrasında ise iyice karmaşık bir duruma düşmüştür. Kız arkadaşı Pepper her ne kadar yardımcı olmak istese de Iron Man bu durumun üstesinden tek başına gelmeye çalışmaktadır.

Demir Adam, bencilce kendi derdiyle uğraşırken, aslında var olma amacı olan insanlara yardım kısmını atlamıştır. Ve bunun farkına vardığında aslında çok geç olduğunu fark edecektir. Aradan epey bir zaman geçse de, Robert Downey Jr. artık kendine gelecektir ve zırhın gücüyle tam eşleşme sağlayacaktır. Peki savaşmak için artık çok geçmidir? Yoksa Iron Man yeniden insanlığı kurtaracakmıdır?

Mutlaka izlemeniz gereken bir seri olduğunu söyleyebilirim. Bu filmde beni en çok cezbeden Robert Downey Jr.’ın oyunculuğu ve zekası oldu. Marvel’in tüm yapımlarında olduğu gibi bu filmde de görsel efektler son derece başarılı ancak, Iron Man ancak bu kadar iyi yansıtılabilirdi.

Keyifli Seyirler…

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :