Dizi Önerileri: Firefly İzle

Orjinal Adı: Firefly

Firefly IMDB Puanı : 9.0 / 10

Yapım Yılı : 2002 – 2003

Dizinin Süresi : 44 Dakika

Kaç Sezon : 1 Sezon

1.Sezon : 14 Bölüm

Yaratıcılar: Joss Whedon

Oyuncular: Nathan FillionGina TorresAlan TudykMorena BaccarinAdam BaldwinJewel StaiteSean MaherSummer GlauRon GlassChristina HendricksMark SheppardMichael FairmanJeff Ricketts

Dizi Konusu

Firefly dizisi Amerika’nın FOX kanalında yayınlanan ve kanala özgü çekilen bir dizidir. Bilim kurgu ve vahşi batı temalarının birleşimiyle farklı bir dizi ortaya çıkmıştır. 22 Eylül 2001 yılında ilk bölümü ile yayına girmiş ancak 2020 yılı Aralık ayında 14. bölümü yayınlandıktan sonra sezonu kapatarak dizi iptal edilmiştir.

Neden olarak istenen reytinglerin elde edilememiş olmasıdır. Çünkü çok farklı türde ve daha önce yapılmamış bir diziydi, haliyle izleyenler adapte olamadı. Ancak çok ilginçtir, yayından kaldırıldıktan sonra 500.000 adet üzerinde DVD satışı gerçekleştirerek, üç yıl boyunca en çok satanlar listesinde yerini almayı başardı.

Firefly dizisi konusu ise Serenity adlı bir uzay gemisi, içindeki mürettebatlar ile birlikte yeni gezegenler keşfederken yaşadıkları maceralara odaklanıyor. Dizi 2517 yılında geçmektedir ve dizi genel itibari ile Serenity adlı uzay gemisinde geçmektedir.

Bu geminin kaptanı ve mürettebatın bir kısmı yaşanan iç savaşta yenilgiye uğramış askerlerden kuruludur. Galaksi hükumetinin hüküm süremediği yerlere giderek, oralarda yasa dışı işlerle uğraşan bir nevi uzay kovboylarıdır.

Editörün Düşüncesi

Çocukluk dönemlerinizde vazgeçemediğiniz dizileriniz ve çizgi filmleriniz mutlaka vardır. Firefly’da tam olarak bu tadı barındıran samimi, içimizden bir ekibin başından geçen olayları aktarıyor. Çok fazla çocuk ve ergen kesime hitap ettiği için devamının çekilmediğini düşünüyorum. Benim içimdeki çocuk hiç ölmediği için size de önerme gereği duydum bu diziyi :).

Benim Bu Diziye Puanım: 7/10

Keyifli Seyirler


Paylaşmaya Ne Dersin?

Ne Düşünüyorsun?

Peh! Peh!
16
Peh!
Tırt Tırt
10
Tırt
Ha ha ha! Ha ha ha!
8
Ha ha ha!
İzlenir! İzlenir!
6
İzlenir!
Puf! Puf!
4
Puf!
LOL LOL
2
LOL
Ben Aşık Oldum! Ben Aşık Oldum!
20
Ben Aşık Oldum!
Yohamuğa! Yohamuğa!
16
Yohamuğa!
You Will Never Walk Alone! You Will Never Walk Alone!
10
You Will Never Walk Alone!
BigBoss

Film ve dizi hayranı biri bu işi ancak hobi olarak yapabilirdi, bende naçizane bunu yapıyorum. Sizin için izlemediğim veya beğenmediğim filmi yada diziyi önermemeye özen gösteriyorum. Yardımcı olacağım bir şey olursa iletişime geçmekten lütfen çekinmeyin...

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir