Hit enter after type your search item
img
Home / Biyografi / First They Killed My Father (2017)

First They Killed My Father (2017)

First They Killed My Father

Orjinal Adı: First They Killed My Father

First They Killed My FatherIMDB Puanı: 7.2/10

Yapım Yılı: 2017

Filmin Süresi: 2 Saat 16 Dakika – 136 Dakika

Gösterim Tarihi: 18 Şubat 2017

Bütçe: 24.000.000$

Hasılat: Bulunamadı

Yaş Sınırı: 18+

Yönetmen: Angelina Jolie

Senarist: Loung Ung – Angelina Jolie

Müzikler: Robin FosterUpton Park Music Publishing

Oyuncular: Sreymoch SareumKompheak PhoeungSocheata Sveng

Filmin Konusu

Vietnam Savaşı esnasında tarafsız Kamboçya Amerikan güçleri tarafında bombalanacaktır ve devreye Kızıl Kmerler (Khmer Rouge) girerek yönetimi ele alacaktır.

Devlet için çalıştıkları gösterilerek birçok aile ve insan çalışma kamplarında ölüme terk edilecektir. Orta halli bir ailenin kızı olan Loung Ung’da babasının öldürülmesinin ve kardeşlerinin çalışma kamplarına götürülmesinin ardından çocuk asker olmaya zorlanacaktır.

Editörün Düşüncesi

First They Killed My Father adlı Netflix filminin yönetmen koltuğunda hepimizin yakından tanıdığı Angelina Jolie oturmaktadır.

Filmi izlerken gerçekten gerilecek ve sıkıntıya gireceksiniz. Filmin işleyişi gayet başarılı seyretmiş ve buda filmi başından sonuna kadar soluksuz izlemeye yetmiş diye düşünüyorum.

Gerçek bir hikayenin, gerçekçi filmi bizlerle buluştu. Savaş öyküleri ve dram filmlerini seviyorsanız First They Killed My Father sizin için biçilmiş kaftan diyebilirim.

Angelina Jolie’nin senaryosunda çok büyük payları olduğu ve aynı zamanda yönettiği film bana göre oldukça başarılı olmuş. Filmi izlerken sıkılacağınızı sanmıyorum, film beni daha en başında içine aldı ve finaline kadar bırakmadı.

Filmdeki çocuk oyuncular ve diğer oyuncular bu filmde üstlerine düşen görevin fazlasını yapmışlar ve buda filmi çok daha üst noktaya çıkarmış. Eksik birkaç noktası var filmin ancak onların dışında her şey çok iyi ilerliyor.

Genel olarak beğendim filmi ama daha iyisi olabilir miydi? Evet kesinlikle daha iyisi olabilirdi. Hatalarına rağmen izlenmeye değecek bir film olduğunu düşünüyorum ve kaçırmayın diyorum

Emeği geçen herkesin emeğine sağlık.

Benim Bu Filme Puanım: 8/10

Keyifli Seyirler Dilerim…

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :