Hit enter after type your search item
img
Home / Dram / Forrest Gump (1994)

Forrest Gump (1994)

forrest gump

Orjinal Adı: Forrest Gump

Forrest Gump IMDB Puanı: 8.8/10

Yapım Yılı: 1994

Filmin Süresi: 2 Saat 22 Dakika – 142 Dakika

Gösterim Tarihi: 23 Haziran 1994

Bütçe: 55.000.000$

Hasılat: 678.151.134$

Yaş Sınırı: 7+

Yönetmen: Robert Zemeckis

Senarist: Winston GroomEric Roth

Müzikler: Hank Williams

Oyuncular: Tom HanksRobin WrightGary SiniseSally FieldMykeiti Williamson

Filmin Konusu

Forrest Gump (Tom Hanks) I.Q seviyesi düşük genç bir adamdır. Forrest Gump, Jenny (Robin Wright) adında bir kız ile tanışır ve kıza aşık olur.

Gump bir takım tarihi isimlere sahip kişiler ile tanışır. Bunların arasında Kennedy, Nixon ve Elvis Presley gibi isimlerde vardır.

Gump farkında olmadan, Vietnam savaşında Amerikan tarihinin önemli olaylarına şahit olur. Şahit olmakla kalmaz bu savaşın içinde yer alır. Bilmeden yaptığı bir takım hareketler çok önemli sonuçlar doğurmuştur fakan Gump’ın bundan haberi yoktur.

Forrest Gump’ın I.Q seviyesi düşük olsa da fiziksel gücü gayet yerindedir. Zaman içinde gelişen olaylar, hayal edilemeyecek boyutlara gelecektir.

Editörün Düşüncesi

Forrest Gump adlı eserde ölmeden önce izlenmesi gereken bin bir film arasında adını yazdırmayı başarmıştır.

Robert Zemeckis’in yönetmenliğini yaptığı ve Tom Hanks’in başrol oyunculuğunu yaptığı Forrest Gump izlenmeye değer bir film gerçekten. Zaman su gibi akıp gidiyor ve filmin sonunda biraz daha uzun olsaymış olurmuş diyebiliyorsunuz.

Filmde Tom Hanks I.Q seviyesi 75 olan bir adamı oynuyor. Zeka seviyesinin düşüklüğü nedeni ile devlet okullarına bile girmek onun için hiç kolay olmuyor. Kendisini bir savaşın içinde bulacak olan kahraman farkında olmadan yaptığı hareketler ile savaşa yeni bir boyut kazandırıyor aslında.

Forrest Gump’ın yaptığı bu önemli gelişimlerden haberi bile yok. Zaten filmin güzel yanı da burası. Eski bir film olmasına rağmen, günümüzde kendisinden söz ettiren nadir filmlerden bir tanesidir.

Filmdeki oyunculukları çok beğendiğimi söyleyebilirim. Zaten başrol oyunculuğunu hepimizin yakından tanıdığı Tom Hanks gibi usra bir isim üstlenmiştir.

Kesinlikle ama kesinlikle izlemeniz gereken filmlerden bir tanesidir. Boşa zaman kaybı hiç değildir. Film kütüphanenize bu efsaneyi eklemeden geçmeyin derim. Filmi baştan sona hayranlıkla izledim puan kıracağım bir yer olduğunu düşünmüyorum açıkçası.

Benim Bu Filme Puanım: 10/10

Keyifli Seyirler Dilerim…

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :