Hit enter after type your search item
img
Home / Dizi Önerileri / Friends (1994 – 2004)

Friends (1994 – 2004)

Friends

Friends IMDB Puanı : 8.9/10

Yapım Yılı : 19942004

Dizinin Süresi : 22 Dakika

Kaç Sezon : 10 Sezon

  • 1.Sezon : 24 Bölüm
  • 2.Sezon : 24 Bölüm
  • 3.Sezon : 25 Bölüm
  • 4. Sezon : 24 Bölüm
  • 5.Sezon : 24 Bölüm
  • 6.Sezon : 25 Bölüm
  • 7.Sezon : 24 Bölüm
  • 8.Sezon : 24 Bölüm
  • 9.Sezon : 24 Bölüm
  • 10.Sezon : 18 Bölüm

Yaratıcılar : David CraneMarta Kauffman

Oyuncular : Jennifer AnistonCourteney CoxLisa KudrowMatt LeBlancDavid SchwimmerElliott Gould

https://www.youtube.com/watch?v=SHvzX2pl2ec

Dizinin Konusu

Çocukluk arkadaşı olan Rachel (Jennifer Aniston) ve Monica (Courteney Cox), Monica’nın abisi Ross (David Schwimmer), Ross’un üniversitedeki oda arkadaşı Chandler (Matthew Perry), Chandler’in ev arkadaşı Joey (Matt LeBlanc), Monica’nın eski bir arkadaşı Phoebe (Lisa Kudrow).

6 arkadaşın geçmişleri bir şekilde bir yerde kesişiyor ve birbirlerinden hiç kopmuyorlar. 6 arkadaş hem çok eğlenceli hemde birbirlerine çok bağlılar.

Editörün Düşüncesi

Friends 10 sezona yayılarak arkadaşlığı ve dostluğu eğlenceli bir şekilde izleyiciye aktarmayı başaran ve akıllardan hiç çıkmayacak bir dizi olmayı başarmıştır.

Karakterler izleyenlerle birlikte büyüyor, olgunlaşıyor ve buda izleyenleri dizinin içine bir o kadar daha çekiyor. İzleyici ile dizi bütünleşmiş ve sanki 6 arkadaş gibi bizde onlardan biriymişiz gibi hissettiriyor.

Tüm zamanların en sevilen sitcom dizilerinden biri olan Friends gerçekten izlenmeye değer. Arkadaşlığın dostluğun bağlarını bu dizide görecek ve çok seveceksiniz. Dizideki tüm karakterlerin ayrı ayrı çok yüksek mizah anlayışları olduğundan dizi izleyiciyi yeterince eğlendirmeyi de başarıyor.

İzlemeyenlere tavsiyem biraz zaman ayırıp Friends izlemeleri olacaktır. Eminim birçok kişi benim gibi her sezonunu defalarca izlemiştir. Fazlasıyla akıcı ve eğlenceli bir kurgu, çok samimi oyuncular ile birleşince tadından yenmiyor gerçekten.

Benim çok başarılı bulduğum dizilerin en başında yer alıyor. Herkesin zaman buldukça izlemesini isterim. Diziden bizlerin biraz da ders çıkarması gerekiyor bana kalırsa. Dostluk ve arkadaşlığın eskisi gibi sıkı olduğunu düşünmüyorum. Bu dizide nasıl sıkı dost olunur mesajı da oldukça açık bir şekilde veriliyor.

Her sezonunu defalarca izledim ve çok güzel duygular yaşadım izlerken. Her izlediğimde de o duyguları yeniden yaşıyorum. Böyle güzel bir diziyi izlediğim için kendimi şanslı hissediyorum.

Emeği geçen herkesin emeğine sağlık diyorum.

Benim Bu Diziye Puanım : 10/10

Keyifli Seyirler Dilerim…

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :