img
Home / Bilim Kurgu / Fringe (2008-2013)

Fringe (2008-2013)

/
164 Views

Fringe Dizisi

Fringe IMDB Puanı : 8.4 / 10

Yapım Yılı : 2008-2013

Dizinin Süresi : 46 Dakika

Kaç Sezon : 5 Sezon

1.Sezon : 20 Bölüm
2.Sezon : 23 Bölüm
3.Sezon : 22 Bölüm
4.Sezon : 22 Bölüm
5.Sezon : 13 Bölüm

Yaratıcılar: J.J. AbramsAlex KurtzmanRoberto Orci

Oyuncular: Anna TorvJoshua JacksonJasika NicoleJohn NobleLance ReddickBlair BrownMicheal CerverisKirk AcevedoSeth GabelRyan McDonaldMark ValleyMicheal KopsaLily PilbladLeonard Nimoy

Dizinin Konusu

Fringe dizisi, gerçek hayatta yaşanmış her şeyi farklı bir bilim tarzı ile ele alan bir yapılanmayı anlatıyor. Walter Bishop( John Noble ) bir dönem devlet adına çalıştıktan sonra akıl sağlığının bozuk olduğu ileri sürülerek, 17 yıl boyunca akıl hastanesine kapatılmış deha bir bilim adamıdır.

FBI ajanı olan Dunham( Anna Torv ), trajik bir kaza sonucu Walter Bishop’a ulaşarak bu olayın altında yatan sırları çözmesini ister. Bunun üzerine Walter Bishop’un bilimi kullanma tarzına şahit olup her şeye baştan başlamak zorunda kalırlar. Walter Bishop’un zekası İç Güvenlik Birimi’ni harekete geçirecek ve ortaya sürükleyici bir dizi çıkacaktır.

Editörün Düşüncesi

Fringe dizisi her bölümdeki mükemmel hikayeleriyle, yaşadığımız hayatın aslında bizim baktığımız gibi olmadığı gerçeğini karşımıza çıkartıyor. İzlediğim en eğlenceli, en sürükleyici dizilerden biri olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Dizide çok karmaşık yapılarla karşılaşmanız pek tabi mümkün, ancak bu karmaşa o kadar başarılı bir şekilde ele alınmış ki, parçalar sürekli olarak bir bütüne tamamlanabiliyor.

Öncelikle yaratıcı ekibe bir parantez açmamız gerektiğini düşünüyorum. Çok iyi bir iş çıkartmışlar, hemen hemen her bölümde yok daha neler dedirtebiliyorlar. Ayrıca bilimi kullanım tarzları ile de daha sonradan bir çok örnek alınarak kopya edilmiş diziye ve filme öncü olmuşlardır.

Oyunculuklar son derece yeterli ve tadında olmuş. Bu durum yüzünden zaman zaman komedi öğelerine de rastlamak mümkün. Komedi dediysek, haha! ettiren bir komedi değil, çok az ama kahkahalara boğan bir komedi tarzı da mevcut.

Bu diziyle ilgili  negatif anlamda konuşabileceğim bir şey hatırlayamadım.  Kesinlikle Fringe unutulmayacak yabancı dizi önerileri diye bir liste yapsam, içinde yer alacak dizilerden biri.

Benim Bu Diziye Puanım: 9/10

İyi Seyirler…

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :