Hit enter after type your search item
img
Home / Aksiyon / Fury (2014)

Fury (2014)

 

Fury

Orjinal Adı: Fury

Fury IMDB Puanı: 7.6/10

Yapım Yılı: 2014

Filmin Süresi: 2 Saat 14 Dakika – 134 Dakika

Gösterim Tarihi: 15 Ekim 2014

Bütçe: 68.000.000$

Hasılat: 211.817.906$

Yaş Sınırı: 15+

Yönetmen: David Ayer

Senarist: David Ayer

Müzikler: The Mills Brothers

Oyuncular: Brad PittLogan LermanShia LaBeoufMichael PeñaJon Bernthal

Filmin Konusu

Fury, 1945 yılının Nisan ayında ikinci Dünya Savaşının son günlerini konu ediniyor. Komutan Wardaddy (Brad Pitt), topçu olan Boyd Swan (Shia LaBeouf), yükleyici görevindeki Grady Travis (John Bernthal), şoför Trini Garcia (Michael Peña) ve onun yardımcısı Norman (Logan Lerman)’ı 300 düşman askerine karşı zorlu bir 24 saat beklemektedir.

Wardaddy ve ekibi zırhlı tanklarıyla Almanya’da savaşın ortasında kalacaklardır. Beş kişiden oluşan ekip aynı zamanda cephane yönünden de büyük sıkıntı içerisindedirler.

Wardaddy’nin tek hedefi bu çok ama çok zor görevden askerlerini Nazi birliklerine karşı savaştırmak ve ekibini bu savaştan sağ çıkarmak.

Ekibini komuta eden komutan Wardaddy ve askerleri bu zorlu sınavı geçip savaştan sağ sağlim çıkabilecekler mi ?

Editörün Düşüncesi

David Ayer’in kaleme aldığı ve başrol oyunculuklarını Brad Pitt, Shia LaBeouf ve Logan Lerman’ın paylaştığı II. Dünya Savaşını konu olan aksiyon dolu güzel bir film.

Filmi izlerken üzüldüğüm sahnelerde oldu güldüğüm sahnelerde fakat Fury aksiyon severler için biçilmiş kaftan. II. Dünya savaşı adına bir çok film yapıldı aralarından beğendiklerimiz de oldu beğenmediklerimiz de. Fury için şunu söyleyebilirim ki gerçekten izlenmeye değecek bir film.

Bana göre filmde eksikler var ama genel olarak baktığımızda izleyenlerin başarısını kazanmış bir yapım. Senaryoya biraz daha sıra dışı olaylar eklenmeliydi. Öyle olsaydı çok daha güzel bir film olurdu.

Başrol oyunculuğunu Brad Pitt üstlenmiş ve bu filmde Brad Pitt benim bir kez daha  beğenimi kazanmıştır. Bana kalırsa kusursuz bir oyunculuk sergilemiş. Zaten başarısından söz etmemize gerek yok hepimiz çok yakından tanıyoruz.

İzlenmeye değer bir film mi ? Evet bence izlenmeye gerçekten değer bir film. İzlerken gerçekten filmdeki heyecan duygusunu aldım. Yine bir dip not düşmeden geçmeyelim. Lütfen çocuklarınıza film izletirken yaş sınırlarına uyarak film izletin. Bu tarz savaş içerikli filmler çocuklarınız üzerinde olumsuz davranışlar oluşturabilir. Filmde emeği geçen herkesin emeğine sağlık.

Benim Bu Filme Puanım: 8.5/10

Keyifli Seyirler Dilerim…

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :