img
Home / Aksiyon / Galaksinin Koruyucuları (2014)

Galaksinin Koruyucuları (2014)

/
174 Views

Galaksinin Koruyucuları

Orjinal Adı: Guardians of the Galaxy

Galaksinin Koruyucuları IMDB Puanı: 8/10

Yapım Yılı: 2014

Filmin Süresi: 2 Saat 1 Dakika – 121 Dakika

Gösterim Tarihi: 21 Temmuz 2014

Bütçe: 170.000.000$

Hasılat: 772.776.600$

Yaş Sınırı: 13+

Yönetmen: James Gunn

Senarist: James Gunn – Nicola PerimanDan AbnettAndy LanningBill MantioKeith GiffenJim StarlinSteve EnglehartSteve GanSteve GerberVal Mayerik

Müzikler: Rupert Holmes

Oyuncular: Chris PrattZoe SaldanaBenicio Del ToroKaren GillanLee PaceDace BautistaVin Diesel

Filmin Konusu

Star-Lord lakabını kullanan Peter Quill (Chris Pratt), esrarengiz bir küreyi çalacaktır. Bu küre Star-Lord’un başını güçlü ve kötü adam Ronan (Lee Pace) ile derde sokacaktır. Ronan’ın tek hedefi çalınan bu küreyi ele geçirmek olacaktır. Eğer Ronan küreyi alırsa bu durum evren için büyük tehdit demektir.

Star-Lord kendisini Ronan’dan kurtarmak isterken hiç bir ilgisi olmayan Star-Lord’a tamamen aykırı uyumsuz bir grubun içerisinde bulur. Star Lord içerisine düştüğü grup ile iş birliği yapmaya karar verecektir.

Tehlikeyi yok etmek isteyen Star-Lord silahlı rakun olan Roket (Bradley Cooper), ağaç kılıklı Groot (Vin Diesel), ölümcül yeşil kadın Gamora (Zoe Saldana) ve intikam hırsı ile yanıp tutuşan Yokedici Drax (Dave Bauista) ile işbirliği içine girerek güçlenecektir.

Bu beşli Galaksinin Koruyucuları adını taşıyan bir grup olarak adlandırılmıştır. Bu beşli evren için tehdit oluşturan bu küre için kötü adamlarla karşı karşıya kalacaklardır.

Bakalım Star-Lord ve arkadaşları bu küreyi korumayı başarabilecek mi?

Editörün Düşüncesi

Galaksinin Koruyucuları (Guardians of the Galaxy) adlı çizgi romandan uyarlanan James Gunn’ın ele aldığı son derece başarılı bulduğum fantastik bir Marvel filmidir.

Oyuncu kadrosunda Chris Pratt, Bradley Cooper, Zoe Saldana ve Vin Diesel gibi usta isimler yer almaktadır. Filmde bol bol eğleneceksiniz ve esprilerin oldukça kaliteli olduğunu göreceksiniz.

Sıkıntıdan uzak iki saat için Galaksinin Koruyucularını izlemenizi tavsiye ederim. Marvel’den kötü bir film bekleyemeyiz zaten. Aksiyondan, maceradan daha fazla eğlenceye ağırlık vermişler gibi. Bana kalırsa bir kaç şey dışında her şey gayet keyifli ve sürükleyici. Komediyi, macerayı ve aksiyonu bir arada barındıran bu film gerçekten izlenmeye değer.

Benim Bu Filme Puanım: 9/10

Keyifli Seyirler Dilerim…

 

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :