img
Home / Aksiyon / Game of Thrones (2011-2019)

Game of Thrones (2011-2019)

/
174 Views

Game of Thrones

Game of Thrones IMDB Puanı : 9.3 / 10

Yapım Yılı : 2011-2019

Dizinin Süresi : 57 Dakika

Kaç Sezon : 8 Sezon

1.Sezon : 20 Bölüm
2.Sezon : 23 Bölüm
3.Sezon : 22 Bölüm
4.Sezon : 22 Bölüm
5.Sezon : 13 Bölüm
6.Sezon : 10 Bölüm
7.Sezon : 7 Bölüm
8.Sezon : 6 Bölüm

Yaratıcılar: David BenioffD. B. Weiss

Oyuncular: Peter DinklageLena HeadeyEmilia ClarkeKit HaringtonSophie TurnerMaisie Williams Nikolaj Coster-WaldauIain GlenJohn BradleyAlfie AllenConleth HillLiam CunninghamGwendoline ChristieAidan GillenRory McCannNathalie EmmanuelCarice van HoutenCharles DanceKristofer HivjuBen CromptonHannah Murray

Dizinin Konusu

George R.R. Martin’in Dünya çapında en çok satan eseri Game of Thrones’u izleyiciyle buluşturan bu dizide, Westeros Hükümdarlığı’nı ve demir taht ele alınıyor. Entrikalar, savaşlar, fantastik ögelerle birlikte izleyiciye görsel bir şölen sunuyor.

Editörün Düşüncesi

Konuyu çok kısa tuttum, çünkü bu diziyi izlemeniz için konuyu bilmenize gerek yok. Dünya’nın en iyi dizisinden bahsediyoruz. Tam 8 sezon süren ve her bölümünde izleyiciyi ekrana kilitleyen, sezon aralarında fanların kapısında uyuduğu HBO’ya ait muhteşem fantastik dizi: Game of Thrones.

Diziyi bu kadar iyi yapan unsurlar neler;

Dizi fantastik ögeleri o kadar başarılı bir şekilde ele almış ki, abartı diyemiyor kimse. Kusur olarak görülen 18+ sahneleri bir kusur olarak değil gereklilik olarak ele almış. Karakterleri o kadar başarılı kurgulamışlar ki her karakterin belli başlı yanları sürekli ortaya çıkıyor. Görsel efektleri o kadar başarılı ki bir dizide bu kadar iyi olabileceğini Game of Thrones sayesinde öğrenebiliyoruz.

Yaratıcılara ayrı bir parantez açmak lazım, kitabı birebir uyarlamak yerine kitabın yazarıyla birlikte dünyayı çok değiştirmeden olay örgüsüne dokunmuşlar. Çok iyi bir PR yaparak diziyi Dünya’nın her köşesine yaymayı başardılar.

Yüzünlerin Efendisi’nde nasıl ki Peter Jackson yeni bir Dünya ve bir çok ırk oluşturmada başarılı olduysa, Game of Thrones’ta aynı yöntemle kusursuz bir dünya yaratmayı çok iyi başarmışlar.

Dizinin bir senede 8-10 bölüm çekilmesi de belki bu kadar başarılı kıldı bu diziyi. Ama bana göre bu durum sadece bu kadar uzun zamanda bu kadar az bölüm hazırlanmasına bağlı bir şey değildi. Buna benzer çok fazla dizi gördük aynı başarıyı yakalayamadılar.

Her bölümü bir fantastik film gibi olan GOT( Game of Thrones ) dizisini kesinlikle izlemenizi tavsiye ediyorum.

Benim Bu Diziye Puanım: 10/10

İyi Seyirler…

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :