img
Home / Dram / Gece Hayvanları – Nocturnal Animals (2016)

Gece Hayvanları – Nocturnal Animals (2016)

/
178 Views

Film Önerileri: Gece Hayvanları (2016)

Orjinal Adı: Nocturnal Animals – Gece Hayvanları

Gece Hayvanları IMDB Puanı: 7.5/10

Yapım Yılı: 2016

Filmin Süresi: 1 Saat 56 Dakika – 116 Dakika

Gösterim Tarihi: 9 Aralık 2016

Bütçe: 22.500.000$

Hasılat: 30.311.857$

Yaş Sınırı: 15+

Yönetmen: Tom Ford

Senarist: Tom Ford – Austin Wright

Müzikler: Abel Korzeniowski

Oyuncular: Amy Adams Jake GyllenhaalMichael ShannonAaron Taylor-JohnsonIsla FisherEllie BamberArmie HammerKarl GlusmanRobert AramayoLaura Linney

Film Konusu

Gece Hayvanları filmi Susan ve Tony isimli 1993 tarihinde yayınlanan, Austin Wright adlı bir yazarın romanından uyarlanarak beyaz perdeye aktarılmıştır. Filmin yönetmen koltuğunda usta isim Tom Ford oturuyor. Tom Ford ayrıca filmin senaristliğini de üstleniyor.

Filmin başrollerinde Amy Adams, Jake Gyllenhaal ve Michael Shannon bulunurken, oyuncu kadrosundaki diğer isimler ise Aaron Taylor-Johnson, Isla Fisher ve Armie Hammer olarak belirlenmiş. Dram ve gerilim yüklü bir film olan gece hayvanlarının konusu ise şu şekildedir. Susan Morrow daha evliliklerin başında yazar olan eşini yani Edward Sheffield ile yollarını ayırır. Daha sonra bir evlilik daha yapar ve bu evliliğinde bir doktoru seçmiştir.

Düzenli ve sadece bir hayata sahip olan Susan, bir gün posta kutusunda eski eşinin sahibi olduğu bir roman taslağı bulur. Bu roman hiç yayınlanmamıştı ve bir taslak olarak duruyordu. Susan, kitabın kahramanı olan Tony isimli matematik profesörünün ailesi ile çıktığını konu edinen romanı okumaya başlar. Noctural Animals isminde ki bu kitap o kadar etkilidir ki bir türlü elinden bırakamaz.

Editörün Düşüncesi

Psikolojik bir gerilim filmi olarak karşımıza çıkan Gece Hayvanları filminde afişlerden de göreceğiniz gibi müthiş bir görsel altyapı beklemeyin. Ancak oyunculuklardan ve senaryodan ne kadar bahsetsem az kalacak diye düşünüyorum. Gerçekten mutlaka izlenilmesi gereken bir film olduğunu düşünüyorum. Özellikle psikolojik-gerilim filmleri seven bir yapıya sahipseniz mutlaka izleyin derim.

Benim Bu Filme Puanım: 9/10

İyi Seyirler

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :