Hit enter after type your search item
img
Home / Dram / Gece Vurgunu – Nightcrawler (2014)

Gece Vurgunu – Nightcrawler (2014)

Film Önerileri: Gece Vurgunu (2014)

Orjinal Adı: Nightcrawler – Gece Vurgunu

Gece Vurgunu IMDB Puanı: 7.8/10

Yapım Yılı: 2014

Filmin Süresi: 1 Saat 57 Dakika

Gösterim Tarihi: 28 Kasım 2014

Bütçe: 8.500.000$

Hasılat: 47.398.992$

Yaş Sınırı: 15+

Yönetmen: Dan Gilroy

Senarist: Dan Gilroy

Müzikler: James Newton Howard

Oyuncular: Jake GyllenhaalMichael PapajohnMarco RodriguezBill PaxtonJames HuangKent ShocknekSharon TayRick GarciaLeah FredkinBill Seward

Film Konusu

Gece Vurgunu filmi kariyer peşinde koşan hırslı olduğu kadar çok da genç olan Lou Bloom adındaki bir adamın hikayesini konu edinmektedir. Kariyeri için her şeyi yapabilecek ve amacına ulaşmak için önüne çıkan herkesi ezebilecek kadar hırslı bir yapıya sahiptir. Bu hırslı adam geceleri sokak sokak dolaşarak yaşanan bütün suç olaylarını kayıt altına almaya başlar. Bu sayede de şehrin en çok sevilen ve çalışmak istenilen televizyon kanalında işe girer.

Gece muhabiri olarak başladığı görevinde bu kayıtların etkisinin olduğunu söylememize gerek yoktur herhalde. Ancak bu şekilde yükselişin ve arkasında bıraktığı, kendisine suç besleyen insanların olmasının bir faturası da illa ki olacaktır. Los Angeles sokaklarında geçen suç ve gerilim yüklü filmin yönetmen koltuğunda ilk kez yönetmenlik deneyimini gerçekleştiren Dan Gilroy oturmaktadır.

Dan Gilroy aynı zamanda filmin senaristliğini de yapıyor. Filmin başrolünde Jake Gyllenhaal bulunurken, oyuncu kadrosu çok minimize tutulmuş. Rene Russo, Riz Ahmed, Bill Paxton, Michael Hhaytt ve Ann Cusack gibi isimler kadroda bulunuyor.

Editörün Düşüncesi

Son derece sürükleyici yapısıyla, ilk dakikadan sizi içine alarak sonuna kadar soluksuz izleyeceğiniz bir film. Yönetmen gerçekten bu konuda çok iyi bir iş başarmış. Senaryonun özgün oluşu ayrıca dikkatleri çeken bir nokta olmasına karşın, Jack Gyllenhaal’ın oyunculuğu da hakikaten çok başarılı.

Benim Bu Filme Puanım: 9.5/10

İyi Seyirler

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :