Hit enter after type your search item
img
Home / Aksiyon / Ghajini(2008)

Ghajini(2008)

Film Önerileri: Ghajini Hint Filmi İzle

Orjinal Adı: Ghajini

Ghajini IMDB Puanı: 7.3/10

Yapım Yılı: 2008

Filmin Süresi: 3 Saat 3 Dakika

Gösterim Tarihi: 25 Aralık 2008

Bütçe: 3.000.000$

Hasılat: 38.316.584$

Yaş Sınırı: 13+

Yönetmen: A.R. Murugadoss

Senarist: Piyush Mishra – A.R. Murugadoss – Christopher NolanJonathan Nolan

Müzikler: A.R. Rahman

Oyuncular: Aamir KhanAsin ThottumkalJiah KhanPradeep Singh RawatTinnu AnandRiyaz KhanAsif AhmedJohn CardielVibha ChhibberNeville DadachanjiSalim FatehiMahendra GoleSunil Grover

Ghajini Film Konusu

Ghajini filmi Bollywood filmlerinden olup, onlara özgü olan çok uzun metrajlı gerilim türünde bir filmdir. Sanjay Singhania adında biri Hindistan’ın en zengin iş adamları arasında adını yazdırmayı başarmıştır. Kalpana adında bir de nişanlısı olan Singhania çok mutlu bir yaşam sürmektedir. Nişanlısı ile yakın zamanda da evliliği düşünürlerken hiç beklemedikleri bir olaya maruz kalırlar. Araçta giderlerken korkunç bir saldırı gerçekleşir.

Ghajini adındaki bir mafya lideri çok şiddetli bir saldırı gerçekleştirir. Sanjay Singhania’nın gözleri önünde nişanlısı Kalpana’yı öldürür. Gerçekleşen bu saldırı sırasında da Singhania kafasına çok ciddi bir darbe alır ve tüm hafızasını kaybeder. Öyle bir hastalığa yakalanır ki her 15 dakika da bir hafızası tamamen silinir. Çok kısa bir süre boyunca hatırlayabildiği o zamanlarda ise yaşanan olay ile ilgili çok acı çekmektedir.

Bu yüzden bu olayı yapan Ghajini’yi bularak ondan intikamı almak için her şeyin üzerine yemin eder. Hastalığının buna engel olmaması içinde hatırladığı her şeyi vücuduna kazıyarak not eder. Aynı zamanda not defterine de yazmaya başlar.

Editörün Düşüncesi

Aamir Khan’ı bana tanıtan filmdi. Daha doğrusu beni Bollywood sinemasıyla tanıştıran film Ghajini’ydi. Zaten hint filmleri en çok farklı senaryolarıyla karşımıza çıkar. Bu filmde yine farklı bir senaryoyla karşı karşıyayız. Fakat, en önemli konu Aamir Khan’ın muhteşem oyunculuğu. Kesinlikle izlemenizi öneriyorum.

Benim Bu Filme Puanım: 9.5/10

İyi Seyirler…

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :