Hit enter after type your search item
img
Home / Bilim Kurgu / Glass (2019)

Glass (2019)

Glass

Orjinal Adı: Glass

Glass IMDB Puanı: 6.7/10

Yapım Yılı: 2019

Filmin Süresi: 2 Saat 9 Dakika – 129 Dakika

Gösterim Tarihi: 7 Ocak 2019

Bütçe: 20.000.000$

Hasılat: 246.985.576$

Yaş Sınırı: 15+

Yönetmen: M. Night Shyamalan

Senarist: M. Night Shyamalan

Müzikler: Deja vu

Oyuncular: James McAvoyBruce WillisAnya Taylor-JoySarah PaulsonSamuel L. Jackson

Filmin Konusu

David Dunn (Bruce Willis) fazlasıyla güçlü ve zarar görmeme yeteneğine sahiptir. David Dunn, Kevin Wendel Crumb (James McAvoy)’ın parçalanmış kişiliklerinden biri ve en tehlikelisi olan The Beast’in peşine düşecektir.

Bu sırada kemiklerinin kırılganlığını üstün zekası ile dengelemeyi başaran Mr. Glass (Samuel L. Jackson) yavaş yavaş boy göstermeye başlayacaktır. Glass’ın bildiği sırlar iki adam için hayati önem taşımaktadır.

Üç adam aynı psikiyatri kliniğinde tedavi görmektedirler. Hepsi ayrı ayrı karakterlerde olsalar da hepsinin inandığı ortak bir nokta var oda Süper Kahraman olduklarıdır. Klinikte bu konunun üzerine uzmanlaşmış doktor tarafından tedavi edilmektedirler.

Mr. Glass ile Crum’ın bir araya gelişi firar etmelerini de kaçınılmaz yapıyor. Bu ikiliyi durdurabilecek tek kişi ise David Dunn’dır. David Dunn ikilinin firarının ardından onların peşine düşmek için firar edecek ve müthiş bir kovalamaca başlayacak.

Editörün Düşüncesi

Devam filmi olan Glass bizlerle. Yine güzel bir senaryoyla bizlerle buluştu ve gayet başarılı bir yapım oldu bence.

Beğenmeyenleri göreceksiniz, beğenmeyenlerin bir çoğunun önceki filmleri izlemeden yorum yaptıklarını düşünüyorum. Ayrıca bütçesine bakacak olursak düşük bütçe ile inanılmaz bir iş çıktığını söylememiz mümkün.

Filmde hatalar yok mu var. Fakat serisine yakışan bir final olduğunu düşünüyorum. Split filminin biraz gerisinde olduğunu düşünüyorum. İzleyecek olanlara tek önerim Split üzerinden büyük beklentiye girmeden izlememelidir. Gerçekten keyif alacağınız güzel bir yapım olduğunu düşünüyorum.

İlginç senaryo ve muhteşem oyunculuklarla Glass gerçekten izlemeye değer bir film. James McAvoy oyunculuğuna gelecek olursak, gerçekten bu işi biliyor. James McAvoy filmi resmen almış götürmüş.

Film izlerken biraz karışık gelecektir ama finalinde her şeyin yerine oturduğunu göreceksiniz ve niye olmasın ki diyeceksiniz. İzlemeden geçmemenizi öneririm.

Emeği geçen herkesin emeğine sağlık.

Benim Bu Filme Puanım: 7.5/10

Keyifli Seyirler Dilerim…

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :