Hit enter after type your search item
img
Home / Dram / Gran Torino (2008)

Gran Torino (2008)

Gran Torino Film Önerileri

Orjinal Adı: Gran Torino

Gran Torino IMDB Puanı: 8.1/10

Yapım Yılı: 2008

Filmin Süresi: 1 Saat 56 Dakika – 116 Dakika

Gösterim Tarihi: 6 Mart 2009

Bütçe: 33.000.000$

Hasılat: 269.958.228$

Yaş Sınırı: 13+

Yönetmen: Clint Eastwood

Senarist: Nick SchenkDave Johannson

Müzikler: Kyle EastwoodMicheal Stevens

Oyuncular: Clint Eastwood – Christopher CarleyBee VangAhney HerBrian HaleyGeraldine HughesDreama Walker

Filmin Konusu

Gran Torino filmi Koreli Thao ile Korelilere ön yargılı ve muhafazakar bir Amerikalı olan Walt Kowalsky arasında geçen ilginç hikayeyi konu ediniyor. Walt, çok geçimsiz ve yaşını artık fazlasıyla almış huysuz bir adamdır. Yaşadığı savaş tecrübesinin hala izlerini taşıyan ve o negatifliği aklından atamamıştır.

Kore savaşında o bitik topraklarda gazi ünvanına sahip olmuş ama geleceğine dair pek çok şeyi de orada bırakmıştı. Huysuz Walt ile yan komşusu Koreli Thao ilk tanıştıklarında gerilimli bir diyaloga tanık oldular. Ancak zamanla dostlukları ilerledi ve sahip oldukları tüm ön yargıların parçalanmasını sağladılar.

Filmde hikayenin asıl ilerlemesinin dönüm noktası ise Walt’ın çok değer verdiği 1972 model bir araç olan Gran Torino’nun Thao tarafından çalınmak istemesiyle başlıyor. Thao’yu kendi disiplinli ve askeri yöntemlerle eğitmek ve ona yaptığı şeyden dolayı ceza vermek isteyen Walt, istemeden de olsa Thao’nun bir sorununu çözmesine yardım etmiş oldu.

Bunun akabinde de Thao’nun ailesi tarafından Walt’a hediyeler verildi. Bu gelişmelerle birlikte Walt ön yargılarını kırarak Korelileri sevmeye başladı.

Editörün Düşüncesi

İlginç hikayesiyle dikkatimi çeken filmi Clint Eastwood için izlemek istedim. Ancak gerçekten umduğumdan çok daha başarılı bir yapım olduğunu gördüm. Filmi yaşananları hissederek izlerseniz, kahkaha da attıracak gözlerinizde dolacak.

Gran Torino filmini empati kurarak izlemeniz filmin lezzetine, lezzet katacaktır. Mutlaka izlemenizi önereceğim yapımlardan bir tanesi…

Benim Bu Filme Puanım: 8.5/10

İyi Seyirler…

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :