Hit enter after type your search item
img
Home / Film Önerileri / Grease (1978)

Grease (1978)

Film Önerileri: Grease (1978)

Orjinal Adı: Grease

Grease IMDB Puanı: 7.2/10

Yapım Yılı: 1978

Filmin Süresi: 1 Saat 50 Dakika – 110 Dakika

Gösterim Tarihi: 2 Şubat 1981

Bütçe: 6.000.000$

Hasılat: 396.961.563$

Yaş Sınırı: 13+

Yönetmen: Randal Kleiser

Senarist: Bronte WoodardAllan Carr

Müzikler: Jim JacobsWarren Casey

Oyuncular: John TravoltaOlivia Newton-JohnStockard ChanningJeff ConawayBarry PearlMichael TucciKelly WardDidi ConnJamie DonnellyDinah ManoffEve Arden

Film Konusu

Grease filmi, bizi 1950’li yıllara götürmektedir. Liseli Amerikan gençlerinin yaşantıları, günlük hayatları ve müzikleri çok neşeli bir şekilde senaryolaştırılmıştır. Filmin odak noktasında Danny ve Sandy adında iki genç vardır ve hayatlarına çok büyük etkisi olmuş bir yaz aşkı yaşamışlardır. Danny ve Sandy yaz tatilinde tanışmışlar ve o andan sonra büyük bir aşk yaşarlar.

Tatil bitip, herkes okula dönünce, yaşadıkları yaz aşkı durumunun orada kaldığını düşünürler. Ancak hayat çoktan planlarını yapmaya başlar. Sandy o sene okulu Danny’nin de bulunduğu okulda okuyacaktı. Danny tatilden döner dönmez okuldaki lideri olduğu deri ceketli çetenin başındaki görevine devam eder. Bu çete, herkesin bıkkınlık ettiği, okulun en fırlama çetesidir.

Sandy, okula başladığında gördüğü manzara ile Danny’in tanıdığının aksine çok farklı bir hayatı olduğunu öğrenir. Sandy’de onu daha iyi tanıyabilmek için başka bir çeteye üye olur. Grease filmin yönetmen koltuğunda Randal Kleiser oturmaktadır. Filmin başrolü ise usta oyuncu John Travolta tarafından üstlenilmektedir. Ona eşlik edecek diğer başrol oyuncuları ise Olivia Newton John ve Stockard Channing’dir.

Editörün Düşüncesi

John Travolta ismi bu filmi izlemek için yetmişti bana. Ve bu tarz bir filmin içinde görmek başlarda itici gelse de film ilerledikçe mükemmel bir hal aldı. Yetmişlerin gençliğini anlatan sürekli eğlence odaklı müthiş bir film olduğunu düşünüyorum.

Eksikler var tabi ancak, eğlenmek gözüyle ve dönemi düşünerek izlenirse çok fazla göze batmayacak şeyler bunlar. Bence izlemelisiniz Travolta’yı bu şekilde görmek çok iyi gelecek…

Benim Bu Filme Puanım: 8/10

İyi Seyirler

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :