img
Home / Aksiyon / Greyhound (2020)

Greyhound (2020)

/
355 Views

Film Bul: Greyhound (2020)

Orjinal Adı: Greyhound

Greyhound IMDB Puanı: 7.1/10

Yapım Yılı: 2020

Filmin Süresi: 1 Saat 31 Dakika – 91 Dakika

Gösterim Tarihi: 10 Temmuz 2020

Bütçe: 50.300.000$

Yaş Sınırı: 13+

Yönetmen: Aaron Schneider

Senarist: Tom Hanks – C.S. Forester

Müzikler: Blake Neely

Oyuncular: Tom HanksElisabeth ShueStephen GrahamMatt HelmCraig TateRob MorganTravis QuentinJeff BurkesMatthew ZukJoseph Poliquin

Greyhound Film Konusu

Kuzey Atlantik Denizi’ndeki nazi deniz altlarından kaçmaya çalışan Greyhound gemisinin hikayesini anlatan bir film. Greyhound gemisinin kaptanı olan Ernest Krause(Tom Hanks) gemisini koruyabilecek mi? Yoksa nazilerin denizin dibine yolaldığı gemilerden biri de Greyhound’mu olacak?

Editörün Düşüncesi

Tom Hanks’in senaryo sorumluluğunu aldığı filmde herkes gibi benimde ilgimi çeken en önemli nokta filmin ilk dakikasından aksiyon başlıyor ve sonuna kadar devam ediyor. Görsel ve aksiyon objeleri açısından çok ciddi anlamda başarılı olan film, konu olarak sönük gibi görünse de bana göre uzun zamandır görmediğimiz düzeyde bir film olmuş.

Bu tarz bir filmin genelde iki saatin üzerinde bir seyir zevki sunduğunu hepimiz tahmin ederiz. Ancak, sanıyorum filmdeki aksiyon tadını yitirmemek adına filmin süresi oldukça kısa olmuş. Bir buçuk saatlik aksiyon bana göre film için gayet yeterli olmuş.

Her ne kadar yabancı sinema sektörü kendi kültürünü övmek ve ön plana çıkartmak için milliyetçilikten ödün vermemiş. Konu gerçek bir hikayeden alınmış gibi görünse de bana göre tamamen kurgulanmış bir hikaye olduğunu düşünüyorum.

Tom Hanks yine oyunculuğunu sonuna kadar ekrana yansıtmış. Tabi bu filmde ekstradan bir senarist sorumluluğu da almış bu konuda da bence iyi bir iş çıkartmış. Yönetmeninde hakkını vermek lazım son derece başarılı olduğunu düşünüyorum.

Film Korona pandemisi sebebiyle vizyon tarihi ertelenen filimlerden biri olmuştu. Ancak, yapım firması beklemek yerine filmi Apple TV+ platformu üzerinden yayınlayarak bana göre diğer filmler içinde ön ayak oldu.

Benim Bu Filme Puanım: 8.0/10

İyi Seyirler…

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :