img
Home / Dram / Gün Batmadan – Before Sunset (2004)

Gün Batmadan – Before Sunset (2004)

/
164 Views

Gün Batmadan Filminin Konusu

Orjinal Adı: Before Sunset – Gün Batmadan

Gün Batmadan IMDB Puanı: 8.0/10

Yapım Yılı: 2004

Filmin Süresi: 1 Saat 20 Dakika – 80 Dakika

Gösterim Tarihi: 30 Temmuz 2004

Bütçe: 2.700.000$

Hasılat: 15.936.507$

Yaş Sınırı: 15+

Yönetmen: Richard Linklater

Senarist: Richard Linklater – Julie Delpy – Ethan Hawke – Kim Krizan

Müzikler: Igor KipnisChristopher S. ParkerRandall Poster

Oyuncular: Ethan Hawke – Julie Delpy – Vernon DobtcheffLouise Lemoine Torres

Filmin Konusu

Gün Batmadan filminde Jesse ve Celine’in hikayesi konu ediniyor. Jesse çok sevdiği meslek olan yazarlığı yapan bir Amerikalıdır. Celine ise Fransa’nın karakteristik özelliğini taşıyan bir kadındır. Bu ikili yaklaşık 9 yıldır görüşmüyorlardı ve yeniden uzun bir aradan sonra bir araya gelmişlerdi.

9 sene önce tanışmıştı bu iki genç. Beraber Viyana sokaklarında dolaşmış ve geçen saatler belki de hayatlarının en güzel anları olmuştu. Aşık olmuşlardı birbirlerine, hem de çok fazla bir şekilde. Ancak o günden sonra hiç görüşmemişlerdi. Ta ki Jesse Fransa’ya yeni kitabının tanıtımı için gidene kadar.

Budapeşte’den Viyana’ya doğru trenle yapılan bir yolculuk sırasında denk gelen bu ikili arasında konuşacak o kadar çok şey vardı ki durmak bilmezler. Ancak tüm bu konuşulanlar burada bu trende kalmak, bu yolculukta bitmek zorundaydı. Çünkü Jesse’nin uçağı kalkacağı için çok vakitleri yoktu.

Belki hala birbirlerine aşıklardı ama artık Jesse evliydi ve bir çocuğu vardı. Çok dramatik bir hikayeye sahip olan Gün Batmadan filmi bir çok festivalde oldukça ilgi görmüştür.

Editörün Düşüncesi

Konu romantik filmler olunca, hep aynı senaryo kurguları üzerine kurulu filmlerle karşılaşıyoruz. Özellikle aşk mevzu bahis olunca izleyiciler etkisinde kalmak istedikleri filmler isterler… Gün Batmadan filmi tam olarak bu açlığınızı fazlasıyla doyuracak bir filmdir.

Senaryoda oyuncuların birlikte çalışmış olmaları filme bunu o kadar yansıtmış ki, gerçekten izlerken etkilenmemek elde olmuyor.

İzlediğim en başarılı romantik dram filmlerinden bir tanesi olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Zaten bu durum IMDB puanıyla da kendisini fazlasıyla göstermektedir. Kesinlikle izlemelisiniz.

Benim Bu Filme Puanım: 9/10

Keyifli Seyirler…

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :