Hit enter after type your search item
img
Home / Biyografi / Halk Düşmanları – Public Enemies (2009)

Halk Düşmanları – Public Enemies (2009)

Film Önerileri: Halk Düşmanları - Public Enemies İzle

Orjinal Adı: Public Enemies – Halk Düşmanları

Halk Düşmanları IMDB Puanı: 7.0/10

Yapım Yılı: 2009

Filmin Süresi: 2 Saat 20 Dakika – 140 Dakika

Gösterim Tarihi: 10 Temmuz 2009

Bütçe: 100.000.000$

Hasılat: 214.104.620$

Yaş Sınırı: 13+

Yönetmen: Michael Mann

Senarist: Ronan BennettMichael MannAnn BidermanBryan Burrough

Müzikler: Elliot Goldenthal

Oyuncular: Christian BaleChristian StolteJason ClarkeJohnny DeppStephan GrahamDavid WenhamJohn JuddStephen DorffMichael VieauJohn KishlineCarey MulliganJames Russo

Halk Düşmanları Film Konusu

Halk Düşmanları filmi 2009 yapımı olup, Bryan Burrough’un yazarlığını yaptığı aynı isimli kitabından uyarlanarak beyaz perdeye aktarılmıştır. Filmin ana teması Büyük Bunalım dönemi olarak adlandırılan 1930’lu yıllarda geçmektedir. FBI ajanı olan Melvin Purvis’in çok tehlikeli ve ünlü olan John Dillinger, Baby Face Nelson ve Pretty Boy Floyd gibi suçluları durdurmak için verdiği mücadelesini anlatıyor.

John Dillinger’in başında olduğu çok tehlikeli bir çete olsa da halk tarafından sevilen ve takdir görülen bir yanları da bulunuyordu. Çete genellikle büyük zengin iş yerlerini ve çok ünlü bankaları soymalarıyla tanınmıştı. Ancak bunun yanında çevresindeki insanlarla ve yerel halkla iyi geçinmeleri nedeniyle de oldukça sevilmiş ve itibar görmüşlerdi. John Dillinger, bu başarısını aslında zekasına borçluydu.

İnsan ilişkileri ve insanı tanıyan özelliği ile büyük toplulukları çok iyi idare ediyordu. Aynı zamanda tüm FBI’ya kök söktürmeyi başarmıştı. Onların düzenlediği her operasyondan bir şekilde sıyrılmayı başarmıştı. Zaman geçtikçe halk tarafından karaman olarak görülmeye başlayan bu adamı durdurmak için FBI en ünlü ajanları göreve çağırır.

Editörün Düşüncesi

Film tam bir yıldızlar karması ancak, çoğu izleyiciye yavaş ilerleyen ve sıkıcı bir seyir zevki veriyor olabilir. Ancak, tüm bu sıkıcılığa rağmen oyunculuklardaki büyük başarı bence filmi taşıyor.

Benim Bu Filme Puanım: 8.0/10

İyi Seyirler

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :