img
Home / Dram / Hayallerin Peşinde – Revolutionary Road (2008)

Hayallerin Peşinde – Revolutionary Road (2008)

/
183 Views

Film Önerileri: Revolutionary Road - Hayallerin Peşinde (2008)

Orjinal Adı: Revolutionary Road – Hayallerin Peşinde

Hayallerin Peşinde IMDB Puanı: 7.3/10

Yapım Yılı: 2008

Filmin Süresi: 1 Saat 59 Dakika – 119 Dakika

Gösterim Tarihi: 27 Şubat 2009

Bütçe: 35.000.000$

Hasılat: 75.981.180$

Yaş Sınırı: 15+

Yönetmen: Sam Mendes

Senarist: Justin HaytheRichard Yates

Müzikler: Thomas Newman

Oyuncular: Leonardo DiCaprioKate WinsletChristopher FitzgeraldJonathan RoumieNeal BledsoeMarin IrelandSamantha SouleHeidi ArmbrusterSam RosenMaria RusoloGena Oppenheim

Hayallerin Peşinde Film Konusu

Hayallerin Peşinde filmi kült bir yapım olmuş, dram ve romantik türde bir filmdir. Richard Yates’in yazdığı aynı isimli kitabından uyarlanarak beyaz perdeye aktarılmıştır. Frank ve April Wheeler evli birer çifttir ve filmin hikayesinin odak noktasıdır. Onların bakış açısıyla Amerikan evlilik kurumunun bir künyesini çıkartmaktadır.

1950’li yılların Amerika’sını konu edinen filmde, iki insanın birbirinden ayrılmadan, sıradanlaşan o evlilik hayatını değiştirmesi ya da kopmasının mümkün olup olmadığının cevabı aranıyor. Frank ve April kendilerini her daim üst düzey görmüşler ve hedefleri de o denli yüksekti. Tüm yaşamlarını bu prensip üzerine kurmuş ve düzenlemişlerdir.

Bunun ilk adımı olarak da Revolutionary Road üzerinde bulunan lüks evlerden bir tanesine taşınırlar ve durağan bir hayattan kopmanın mutluluğunu yaşarlar. O dönem çok ön planda olan toplumsal tuzakları görmek ve onlardan olabildiğince kaçmak konusunda kararlılardı. Ancak bu hayallerinde bir sorun çıkar.

Frank’ın işi çok rutin ve sıradanlıktan öte sıkıcı olduğu için gün geçtikçe sinir sistemini bozmaya başlar. Bu da hayallerine kaybeden tipik bir Amerikan ailesine dönmesine neden olur.

Editörün Düşüncesi

Leonardo DiCaprio ve Kate Winslet ilk defa bir filmde bir araya gelmediler. Titanik efsanesiyle bildiğimiz ikili bu filmde yine romantizmi yükseklere çıkartmayı fazlasıyla başarıyorlar… Konusu, oyunculuklar ve yönetmenlik başarı olan bu filmi mutlaka izlemelisiniz…

Benim Bu Filme Puanım: 8.5/10

İyi Seyirler…

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :