img
Home / Dram / Hayat Güzeldir – Life is Beautiful – La Vita E Bella (1997)

Hayat Güzeldir – Life is Beautiful – La Vita E Bella (1997)

/
164 Views

Film Tavsiyeleri: Hayat Güzeldir

Orjinal Adı: Life is Beautiful – La Vita E Bella – Hayat Güzeldir

Hayat Güzeldir IMDB Puanı: 8.6/10

Yapım Yılı: 1997

Filmin Süresi: 1 Saat 56 Dakika – 116 Dakika

Gösterim Tarihi: 26 Şubat 1999

Bütçe: 20.000.000$

Hasılat: 230.098.753$

Yaş Sınırı: 13+

Yönetmen: Roberto Benigni

Senarist: Vincenzo Cerami – Roberto Benigni

Müzikler: Nicola Piovani

Oyuncular: Roberto Benigni – Nicoletta BraschiGiorgio CantariniGiustino DuranoSergio Bini BustricMarisa ParedesHorst Buchholz

Filmin Konusu

Hayat Güzeldir filmi Guido ve Dora arasında geçen büyük aşkı konu ediniyor. Guido bir gün baiını döndürecek kadar güzel olan öğretmen Dora’ya aşık olur. Dora’da ona karşı duygular besler ve çok geçmeden evlenirler. Anca bu evlilik çok da kolay olmaz. Çok kısa bir süre sonra da çocuk sahibi olurlar. Tam her şey düzeldi, tüm sorunlar ortadan kalktı derken İkinci Dünya Savaşı çıkar. İkisi de Yahudi olduğu için onları toplama kampına götürürler.

Guido, oğlunun bu olaylardan etkilenmemesi için ona bunu bir oyunmuş gibi anlatmaya, göstermeye çalışır. Esir kampının da savaşında aslında bir oyun olduğunu ve bu oyunu başarılı bir şekilde bitirebilirlerse ödül olarak tank kazanacaklarını anlatır. İkinci Dünya Savaşının insanlar üzerinden nasıl bir etki bıraktığını ve nasıl travmalar yarattığını en iyi anlatan filmlerin başında geliyor.

Hayat Güzeldir filminde tüm olumsuzluklara ve kötü koşullara rağmen mutlaka bir umut ışığı olduğunu çok iyi bir şekilde anlatıyor. Gösterime girdiği günde çok ses getiren Hayat Güzeldir filmi pek çok ödüle de layık görülmüştür.

Editörün Düşüncesi

Roberto Benigni’nin yönetmenliğini, senaristliğini ve oyunculuğunu üstlendiği bir baş yapıt: Hayat Güzeldir. Gerçekten aradan yıllar geçmesine rağmen halen film önerileri listelerinde ilk sıralarda yer alan filmi bende mutlaka izlemenizi tavsiye ediyorum. Filmin sürükleyiciliği ve taşıdığı duygular, sizi etkisi altına alacak ve unutulmaz bir şölen yaşatacak.

Benim Bu Filme Puanım: 9.5/10

İyi Seyirler…

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :