img
Home / Dram / Haybeden Gerçek Üstü Aşk (2007)

Haybeden Gerçek Üstü Aşk (2007)

/
467 Views

Haybeden Gerçek Üstü Aşk

Orjinal Adı: Haybeden Gerçek Üstü Aşk

Haybedem Gerçeküstü Aşk IMDB Puanı: 7.5/10

Yapım Yılı: 2007

Gösterinin Süresi: 2 Saat 11 Dakika – 131 Dakika

Yaş Sınırı: 13+

Yönetmen: Yılmaz Erdoğan

Senarist: Yılmaz Erdoğan

Oyuncular: Yılmaz Erdoğan – Demet Akbağ

Haybeden Gerçek Üstü Aşk - İzlenecek Efsaneler

Tiyatronun Konusu

Hayatlarında daha önce bir çok ilişkileri olmuş, ancak doğru aşkı bir türlü bulamayan iki kişinin yolların kesişmesi sonucu yaşadıklarını anlatan Haybeden Gerçek Üstü Aşk Yılmaz Erdoğan’ın usta kalemiyle yazdığı bir tiyatro gösterisidir.

Editörün Düşüncesi

İki kişiyle kusursuz sürükleyicilik anca bu kadar olur diyebileceğiniz gösteri de gülmekten karnınıza ağrılar girecektir… Öncelikle Yılmaz Erdoğan ve Demet Akbağ’ın uyumuna hayran olacaksınız. Gerçekten yıllardır beraber çalışıyor olmalarının verdiği haz seyirciyi ilk dakikadan alıp götürüyor.

Önce sadece tiyatro gösterisi olarak oynan oyunun, görüntüleri usta şekilde çekilip DVD haline getirilerek çok başka bir alana yönelmiş.

Haybeden Gerçek Üstü Aşk gündelik yaşamlarımızda her çiftin yaşamış olduğu olguları tüm çıplaklığıyla ele alarak sahneye yansıtmıştır. Metinlerin doğruluğu yaşadığımız hayatın bir kopyası gibi direk gözümüze çarpmaktadır.

Zaten bu gösteri bu kadar anlamlı kılan şey de bence bu. Ayrıca oyunculukların, mimiklerin ve oyundaki kurgunun doğru kurulmuş olması da sanıyorum Yılmaz Erdoğan’ın marifetlerinden bir tanesi olmalı.

Yapımcılığını yine hemen hemen her film veya gösteri de gördüğümüz üzere Yılmaz Erdoğan’ın BKM’de ortağı olan Necati Akpınar’ın üstlendiği görmek mümkün.

Yeni nesilde yine BKM’nin modern oyuncuları bu tiyatro gösterisini film haline getirdiler ama ben yine aynı tadı ne yazık ki alamadım.

Bu gösteriyi izledikten sonra emin olun, sizde sürekli replikleri mırıldanarak kendi kendinize güldüğünüzü hissedeceksiniz…

Bana göre puan kıracak herhangi bir nokta bulamadım, sizin aksi düşünceniz varsa lütfen yorumlardan belirtiniz…

Benim Bu Gösteriye Puanım: 10/10

İyi Seyirler Dilerim…

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :