img
Home / Dram / Her Çocuk Özeldir (2007)

Her Çocuk Özeldir (2007)

/
174 Views

her çocuk özeldir

Orjinal Adı: Taare Zameen Par

Her Çocuk Özeldir IMDB Puanı: 8.4/10

Yapım Yılı: 2007

Filmin Süresi: 2 Saat 45 Dakika – 165 Dakika

Gösterim Tarihi: 21 Aralık 2007

Bütçe: 352.568.23$

Hasılat: 21.897.373$

Yaş Sınırı: 7+

Yönetmen: Aamir KhanAmole Gupte

Senarist: Amole Gupte

Müzikler: Shankar MahadevanBugs BhargavaShankar SachdevRaaj Gopal IyerRavi KhanvilkarLoy Mendosa – Amole Gupte – Kiran Rao – Aamir Khan – Ram Madhvani

Oyuncular: Daesheel Safary -Aamir Khan – Tanay ChhedaTisca ChopraVipin Sharma

Filmin Konusu

8 yaşında olan Ishaan Awasthi (Darsheel Safary), sorunlu bir çocuktur. Dersleri iyi değil ve arkadaşlarıyla sık sık kavga eden bir çocuktur.

Ailesi, arkadaşları ve öğretmenleri tarafından pek sevilmeyen Ishaan Awasti ailesinin isteği ile yatılı bir okula gönderilir. Yatılı okulda da aynı davranışları devam eder. Ishaan Awasti durumundan fazlasıyla mutsuzdur ve bunu farkeden kişi de resim öğretmeni olan Ram Shankar (Aamir Khan) olacaktır.

Ishaan’ı fark eden Ram mutsuzluğunun altındaki nedeni araştırır ve Ishaan’ın çok özel bir çocuk olduğu kanısına varır. Ram küçük çocuğu büyük bir sabırla eğitmeye ve kendisinin özel olduğunu hissetmesine yardımcı olur.

Bakalım resim öğretmeni küçük çocuğun hayatında ne gibi değişikliklere yol açacak?

Editörün Düşüncesi

Yine bir Aamir Khan filmi. Aamir Khan gerçekten işini çok ama çok iyi yapan bir aktör. Filmin baş karakterlerinden biri olan Aamir Khan bu filmde küçük bir çocuğun hayatını nasıl değiştirebileceğini anlatıyor. Bir öğretmenin bir çocuk üzerinde ne denli etkiler bırakabileceğinden söz edilmek istenmiş filmde. Her Çocuk Özeldir adından da anlayabileceğimiz gibi, her çocuk farklıdır ve kendine has bir şeyler vardır çocuklarda, bunu keşfetmeniz gerekir ve  çocukların ilgi duyduğu şeylerin üzerine yoğunlaşılması gerekir.

Film 8 yaşındaki Ishaan’ın resim öğretmeninde önce ve resim öğretmeninden sonra nasıl bir hayatı olduğunu ele alıyor. Problemli olan Ishan ailesini, arkadaşlarını ve öğretmenlerini bıktırmıştır. Ailesi yatılı bir okul ayarlar ve Ishaan okula gider. Davranışlarında bir değişiklik yoktur. Resim öğretmeni çocuğu fark eder ve onun bu davranışlarını araştırır.

Sabırlı bir şekilde çocuğu eğiten öğretmen, aslında eğitim sistemine güzel bir örnek olacaktır. Bir öğretmenin çocuğa davranışlarında çok dikkat etmesi gerekmektedir. Küçük bir çocuk çok çabuk etkilenebilir ve bu onun hayatını değiştirebilir belkide.

Evet Her Çocuk Özel‘dir. Doğru yetiştirilirse o çocuğun yapabileceğini hayal bile edemeyiz.

Benim Bu Filme Puanım: 9/10

Keyifli Seyirler Dilerim…

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :