Hit enter after type your search item
img
Home / Dram / Hıçkırık – Hichki (2018)

Hıçkırık – Hichki (2018)

Film Önerileri: Hıçkırık (2018)

Orjinal Adı: Hichki – Hıçkırık

Hıçkırık IMDB Puanı: 7.5/10

Yapım Yılı: 2018

Filmin Süresi: 1 Saat 56 Dakika – 116 Dakika

Gösterim Tarihi: 23 Mart 2018

Bütçe: 2.000.000$

Hasılat: 26.055.222$

Yaş Sınırı: 7+

Yönetmen: Siddharth Malhotra

Senarist: Anckur ChaudhryAmbar HadapGanesh Pandit

Müzikler: Hitesh Sonik

Oyuncular: Rani MukerjiNeeraj KabiAsif BasraVikram GokhaleSachin PilgaonkarJannat Zubair RahmaniSupriya PilgaonkarRohit SarafIvan Rodrigues

Film Konusu

Hichki filmi, bir sendroma sahip olan Naina Mathur adındaki bir kadını konu edinmektedir. Naina, Tourette adında bir hastalığa sahiptir. Bunun neticesinde kekeme sorunları ile birlikte sürekli bir tıkanıklık yaşamaktadır. En büyük hayali ise bir öğretmen olmaktır.

Ancak onun hayatında olan bu rahatsızlık nedeniyle, çevresindekiler başka bir mesleği seçmesinin daha iyi olacağını düşünürler. Çünkü kekeme bir insan birine bir şey anlatmakta çok zorlanacağı aşikardır. Naina tüm çevresinin telkinlerine rağmen öğretmen olmayı başarmıştır ve bir okulda onu kabul etmiştir. Kendisini ispat edebilmek için çok uğraşması gerekeceği gibi pek çok zorlukla da baş etmesi gerekecekti.

Komedi ile dram türünün birleşimiyle oluşan Hichki filmi, dünyaya bir ders niteliği taşıması bakımından da önemli bir filmdir. Naina’nın hastalığına ve tüm çevresinin ön yargılarına rağmen hayalinden vazgeçmeyişini ve ona ulaşmak için hiçbir şeyin engel olamayacağını çok net bir şekilde filmde işlenmiş.

Yönetmen koltuğunda Siddharth Malhotra oturuyor. Neeraj Kabi filmin başrolünde bulunurken, Rani Mukerji, Shivkumar Subramaniam, Supriya Pilgaonkar ise kadroda bulunan diğer oyuncular olarak belirtilmiş.

Editörün Düşüncesi

Hint sineması hep farklı senaryolarıyla sinema severlerin ilgisini çekmeyi başarmıştır. Bu seferde yine farklı bir senaryoyla seyirciyle buluşan Hıçkırık filmini az önce izledim. Tabi tipik Aamir Khan filmleri gibi olmasa da yine de izlenebilecek düzeyde bir film olduğu için önermek istedim.

Benim Bu Filme Puanım: 7/10

İyi Seyirler…

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :