Hit enter after type your search item
img
Home / Dram / Hırsızlar Şehri (2010)

Hırsızlar Şehri (2010)

hırsızlar şehri

Orjinal Adı: The Town

Hırsızlar Şehri IMDB Puanı: 7.5/10

Yapım Yılı: 2010

Filmin Süresi: 2 Saat 5 Dakika – 125 Dakika

Gösterim Tarihi: 8 Eylül 2010

Bütçe: 37.000.000$

Hasılat: 154.026.136$

Yaş Sınırı: 13+

Yönetmen: Ben Affleck

Senarist: Peter Craig – Ben Affleck – Aaron StockardChuk Hogan

Müzikler: Ray LaMontagne

Oyuncular: Ben Affleck – Chris CooperPete PostlethewaiteBlake LivelyRobecca HallJon HammJeremy RennerKevin McCormick

Filmin Konusu

Boston şehrinde Charlestown adlı nam yapmış bir yer. Çok uzun geçmişi olan bu bölgenin nam kazanmasının sebebi sayılamayacak kadar çok sayıda hırsızlık yapılmasıdır. Hırsızlık yapanlar kendi aralarında bir bağ oluşturmuş ve aile gibi olmuşlardır.

Dough MacRay (Ben Affleck) banka soygunları yapan bir grubun ele başıdır. Bu görev onun insanlarla yakınlaşmasına engeldir. Çünkü birini kaybetme korkusu görevini tehlikeye atabilecek bir unsurdur.

Son banka soygunu esnasında bankanın müdiresi olan Claire Keesey (Robecca Hall)’i rehin almak zorunda kalacaktır. Dough  MacRay rehin aldığı Claire Keesey’e karşı beklemediği şekilde bazı hisler besleyecektir.

Bu hisler ele başı olan Dogh MacRay’in hayatını tepe taklak edebilir. Bu hisler ele başını ne gibi tehlikelerin içine atacak ve hayatında ne gibi değişikliklere neden olacak?

Editörün Düşüncesi

Hırsızlar Şehri Ben Affleck’in hem başrol oyunculuğu yaptığı hemde yönettiği bir eserdir. Filmi izlerken zaman zaman duygu değişimleri yaşadım. Ben Affleck’i gönülden kutluyorum. Yazıp yönettiği Hırsızlar Çetesi gerçekten çok sevdiğim filmler arasında yerini almış bulunuyor.

Filmde gerilecek, üzülecek ve aksiyona doyacaksınız. Aksiyon sahneleri son derece gerçekçi olmuş. Beğendiğim bir senaryo olmuş. İzlerken büyük keyif aldım gerçekten.

Hayatın bize neler göstereceğini hiçbir zaman bilemeyiz. Filmde bir banka soygunu çetesinin lideri olan Dough MacRay, pozisyonu gereği kimse ile bir yakınlık içerisinde olmaması gerekir. Fakat gittiği bir soygunda rehin aldığı banka müdiresi Claire Keesey’e beklemediği hisler besler. Bu hisler onun pozisyonuna aykırıdır ama MacRay’in elinde olan bir şey yoktur.

Birde maskeler çok iyi olmuş. Filmde belkide en çok beğendiğim noktalardan biri maskelerdir. Keyifle izleyeceğiniz güzel bir çalışma olmuş. Emeği geçen herkesin eline sağlık.

Benim Bu Filme Puanım: 8.5/10

Keyifli Seyirler Dilerim…

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :